Prancūzija atliks pirmąjį šalyje eksperimentą su medicinine kanape

Prancūzija atliks pirmąjį šalyje eksperimentą su medicinine kanape

Nors dvidešimt viena Europos Sąjungos šalis yra patvirtinusi kanapės naudojimą medicininiais tikslais, Prancūzija išlieka tarp tų šalių, kuriose medicininė kanapė yra nelegali. Tačiau Prancūzija šiuo klausimu žengė į priekį: šalyje bus atliekamas pirmasis eksperimentas su medicinine kanape, skelbia thefederal.com.

Pradėti eksperimentą Prancūzijoje nuspręsta identifikavus šešias užsienio įmones, kurios sutiko nuo kovo mėnesio ateinančius dvejus metus tiekti medicininės kanapės produktus 3000 pacientų, kuriems reikalinga paliatyvi pagalba arba kurie yra atsparūs įprastiems gydymo metodams.

Medicininė kanapė – augalinė cheminių medikamentų alternatyva

Nepaisant to, kad Prancūzijoje medicininės kanapės naudojimas nėra įteisintas, Paryžiuje dirbančios gydytojos onkologės Laure Copel teigimu, kai kurie sergantieji savo nuožiūra vartoja medicininės kanapės produktus. Anot jos, tokia praktika kelia riziką žmonių sveikatai, kadangi nelegaliai parduodami kanapės produktai nebūtinai yra kokybiški.

Moksliniai tyrimai jau yra patvirtinę medicininės kanapės veiksmingumą gydant tokius sutrikimus, kaip epilepsija ar išsėtinė sklerozė. Be to, studijos rodo potencialų teigiamą kanapės poveikį malšinant skausmus bei gydant odos ligas.

„Yra grupė pacientų, kurie susiduria su lėtiniu skausmu ir yra atsparūs įprastiems skausmą malšinantiems preparatams, tačiau medicininės kanapės produktai jiems yra ypač veiksmingi“, – komentavo neurologė, skausmo gydymo specialistė, Versalio universiteto profesorė Nadine Attal.

L.Copel taip pat pridūrė, jog medicininė kanapė gali pasitarnauti paliatyvios pagalbos srityje, siekiant nepagydomomis ligomis sergančius pacientus atpratinti nuo skausmą ar nerimą malšinančių medikamentų, kadangi medicininė kanapė yra natūralios kilmės ir „artimesnė aromaterapijai negu vaistams“.

Eksperimentas primins gydomojo kanapių poveikio „realiame gyvenime“ tyrimą

Dvejus metus truksiantys bandymai su medicinine kanape turėtų prasidėti kovo pabaigoje. Pacientams bus skiriamas kanapių aliejus, tabletės ir garinimui skirti kanapių žiedynai su skirtingu THC (etrahidrokanabinolis) ir CBD (kanabinolis) santykiu.

Eksperimentą prižiūrėsianti Prancūzijos Nacionalinė sveikatos saugos tarnyba (ANSM) atmetė galimybę naudoti rūkomąją medicininę kanapę dėl su tuo susijusios rizikos sveikatai.

Viso eksperimento metu medikai galės stebėti ir mokytis, kaip kanapių produktai gali būti skiriami ir naudojami, kaip į juos reaguoja pacientai ir kaip veikia platinimo sistema.

„Šis eksperimentas nėra mokslinis bandymas su placebu – veikiau gydomojo kanapių poveikio „realiame gyvenime“ tyrimas. Mes daugiau sužinosime apie tai, kaip kanapių produktai veikia pacientus, gebėsime identifikuoti šalutinius poveikius, tokius kaip mieguistumas ar nuovargis“, – komentavo prof. N.Attal.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū