Po sėkmingo donorystės turo bus išgelbėta mažiausiai 1500 žmonių gyvybės

  • Autorius: Guostė B.
  • 2013 25 birželio
  • 0
  • 57 Views

Šiandien renginiu Klaipėdoje baigiasi grandiozinis Neatlygintinos kraujo donorystės turas po Lietuvą. Apie šių metų akciją, pasiektus tikslus ir džiuginančias tendencijas pasakoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro ryšių su visuomene specialistė Jūratė Vaidelienė

„Kraujo donorystės dvasia suvienijo žmones bendram tikslui – padėti kitam. Šiemet jaučiamas didesnis palaikymas ir pritarimas neatlygintinai kraujo donorystei“, – sako J.Vaidelienė.
Pasak pašnekovės, neatlygintini kraujo donorai – jauni socialiai aktyvūs žmonės, moksleiviai studentai, jauni specialistai. „Džiugu, kad daugelis atėjusių į šių metų neatlygintiną kraujo donorystės akciją, turėjo šimtus klausimų apie donorystę. Piliečiai buvo nusiteikę optimistiškai, visi, kurie tik galėjo, ir tapo kraujo donorais“, – kalba pašnekovė.

Metai iš metų Nacionalinio kraujo centro atstovė pastebi, kad tokios viešos, visuomenę suburiančios akcijos paskatina kraujo donorystės idėjomis dalytis su draugais.
„Šiemet pastebėjome, kad atsirado nemažai nepilnamečių, kuriems likę vos keli mėnesiai iki 18–ojo gimtadienio, kurie visomis jėgomis stengėsi tapti kraujo donorais. Koks nusivylimas laukė, kai kurių, kurie negalėjo tapti kraujo donorais, nes neturėjo tėvų sutikimo. Kraujo donoru galima tapti nuo 17 metų su tėvų sutikimu“, – informuoja J.Vaidelienė, patikinusi, kad jaunuosius entuziastus pakvietė tapti savanoriais Nacionaliniame kraujo centre.

Apžvelgdama šių metų Neatlygintinos kraujo donorystės turą, pašnekovė sako, kad bene emocingiausias renginys įvyko sostinėje – pasaulinės kraujo donorų dienos išvakarėse.
„Nuo 2005 metų Vilniuje švenčiama šventė turi savo tradicijas. Šilta graži diena, triukšmingas koncertas ir Vinco Kudirkos aikštėje stovinčios net dvi palapinės daugeliui tapo tradicija būtent šią dieną kasmet ne tik ateiti ir duoti kraujo, bet ir pabūti linksmoje aplinkoje, susitikti su draugais“, – sako specialistė.

Pasak pašnekovės, daugiausia atsirado donorų, turinčių O ir A kraujo grupes. Ir tai nuspėjama, kadangi mūsų populiacijoje ir yra daugiausia žmonių, turinčių būtent šias grupes.
Skaičiuojama, kad šių metų akcijoje kraujo donorais tapo per 500 žmonių: Vilniuje – 196, Visagine – 83, Šiauliuose – 73, Mažeikiuose – 70, Panevėžyje – 50. Klaipėdoje skaičius dar bus tikslinamas.
„Norinčiųjų tapti donorais buvo dar daugiau, tačiau dėl įvairių priežasčių kai kurie asmenys negalėjo jais tapti – žemas hemoglobinas, nedideli negalavimai, neseniai atliktos tatuiruotės“, – paaiškina J.Vaidelienė.

Specialistė pabrėžia, kad kiekvienas kraujo donorystės atvejis gelbėja gyvybes ir džiaugiasi, kad po šių metų turo bus išgelbėta daug žmonių.
„Manau, kiekvienas, davęs kraujo, turėtų pasijusti atlikęs ir savo pareigą, ir nuveikęs milžinišką darbą – išgelbėjęs net 3 žmonių gyvybes. VšĮ Nacionalinis kraujo centras yra tik tarpininkas tarp kraujo donorų ir ligonių, kuriems perpilamas donoro paaukotas kraujas, – sako centro atstovė. -Dėkodami visiems, kas atėjo ir dalyvavo Neatlygintinos kraujo donorystės ture per Lietuvą, norime pasakyti, kad dėkojame ne savo, bet ligonių vardu. O tuos, kurie nespėjo sudalyvauti, kviečiame bet kada paaukoti kraujo. Jo ypač reikia vasarą, nes ligos ir nelaimės neatostogauja.“

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy