„Pfizer“ ir „Valneva“ pradeda vakcinos nuo Laimo ligos II fazės klinikinius tyrimus

„Pfizer“ ir „Valneva“ pradeda vakcinos nuo Laimo ligos II fazės klinikinius tyrimus

Biotechnologijų įmonė „Valneva“ ir farmacijos kompanija „Pfizer“ paskelbė pradedantys vakcinos nuo Laimo ligos II fazės klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvaus tiek suaugusieji, tiek vaikai, su tikslu pagreitinti kandidatuojančios vakcinos programos vystymą, praneša mlo-online.com

Bendrovės teigia, kad vakcina VLA15 yra vienintelė aktyviai klinikiniuose bandymuose tiriama kandidatė į Laimo ligos vakcinos sukūrimą, ir ji apima šešis serotipus, paplitusius Šiaurės Amerikos ir Europoje. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) VLA15 vakcinos programos vystymą patvirtino prioritetiniu.

Tyrimuose dalyvaus apie 600 vaikų ir suaugusiųjų

Kaip buvo paskelbta gruodžio mėnesį, VLA15-221 yra atsitiktinių imčių, dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas II fazės tyrimas. Tai bus pirmasis VLA15 vakcinos tyrimas, kuriame dalyvaus vaikai (5-17 metų amžiaus).

Iš viso tyrime dalyvaus maždaug 600 sveikų tiriamųjų, kurie gaus arba VLA15 injekciją arba placebą. Tyrimo metu bus lyginama trijų dozių vakcinacijos schema su dviejų dozių vakcinacijos schema.

Tiriamosios daugiavalenčio baltymo subvieneto vakcinos veikimo mechanizmas yra paremtas taikymusi į Borrelia bakterijos išorinio paviršiaus baltymą A (OspA). OspA yra vienas iš labiausiai dominuojančių paviršiaus baltymų, išskiriamų erkėse esančių bakterijų.

Iki šiol atliktų ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų duomenimis, vakcinai VLA15 būdingas stiprus imunogeniškumas ir saugumas.

„Valneva“ ir „Pfizer“ bendradarbiavimo sutartį siekiant sukurti vakciną nuo Laimo ligos pasirašė 2020-ųjų balandžio mėnesį. Pagal sutarties sąlygas, „Pfizer“ įmonei „Valneva“ sumokės 10 milijardų JAV dolerių.