Parodoje „Sveikatos dienos“ – atsakymai, kaip tinkamai pasirūpinti savo šeimos sveikata

Lietuvos gyventojų sąmoningumas rūpintis savo ir vaikų sveikata bei ligų prevencija kasmet auga – tokią išvadą galima daryti įvertinus didėjantį sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos parodos „Sveikatos dienos“ lankytojų skaičių.

Šiemet vasario 27 – kovo 1 dienomis Kauno futbolo manieže (Aukštaičių g. 51, Kaunas) jau septintą kartą vyksiančioje parodoje „Sveikatos dienos“ dėmesys bus skiriamas natūralumui, pasidalinimui gerąja asmenine patirtimi, individualioms konsultacijoms – tam, kas labiausiai lemia visuomenės sprendimus renkantis produktus ir paslaugas ligų prevencijai.

Parodoje įvairias sveikatinimo, gydymo ir reabilitacijos bei natūralios medicinos naujoves pristatys daugiau nei 100 parodos dalyvių, išplėstoje aktualių seminarų ir renginių programoje tikimasi sulaukti 30 tūkst. savo sveikata besirūpinančių gyventojų.

„Lankytojai parodoje atras naujų sveikatinimosi būdų, susipažins su rinkoje siūlomų produktų ir paslaugų naujienomis, pasikonsultuos su specialistais ir galės susidėlioti sveikos gyvensenos programą sau ir savo vaikams“, – sako Jurgita Kasparavičienė, parodą organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ projektų vadovė.

Pasak J. Kasparavičienės, produktus ir paslaugas atstovaujančių dalyvių turės visos planuotos parodos temos. „Laukiami lankytojai, kuriems aktualu sveika mityba, odontologija, ortopedija, optika, privati gydymo praktika, reabilitacija, poilsio centrai, sporto klubai, grožio paslaugos, asmens higiena, natūrali medicina ir kt.“, – vardija p. Kasparavičienė.

Sveiki vaikai – sveikos visuomenės pagrindas

Pernai pastebėjus, kad didelio dėmesio sulaukia vaikų sveikatos prekės ir paslaugos, šiemet organizatoriai įkurs atskirą ekspoziciją „Sveikas vaikas“. Šioje erdvėje kiekviena besilaukianti moteris ar auginanti vaiką šeima atras jai reikalingus produktus, aktualias paslaugas, galės konsultuotis svarbiausiomis temomis (mitybos, ortopedijos, kineziterapijos, odontologijos, užkrečiamų ligų, skiepų, gydymo ir reabilitacijos, vaikų bei paauglių psichologijos ir kt. klausimais).

Šios ekspozicijos centre – Lietuvos medicinos studentų asociacijos vykdomas projektas „Žaislų ligoninė“, kurio tikslas – padėti 3-6 m. vaikams atsikratyti ligoninių ir gydytojų baimės bei suteikti jiems žinių apie sveikatą. Vaikai čia galės pasijausti tikrais gydytojais. Jie ne tik apžiūrės žaisliukus, išrašys jiems vaistų, bet, esant reikalui, ir operuos. Kiekvienas, išgydęs savo žaisliuką, gaus diplomą, patvirtinantį puikų jo darbą ir įgytus naujus įgūdžius.

„Žaislų ligoninėje“ vyresni vaikai sužinos apie būtiną rankų higieną: kaip taisyklingai reikia plauti rankas, kokiais judesiais jos turėtų būti trinamos, kad pasišalintų kuo daugiau bakterijų.

Parodoje dalyvausianti Kineziterapijos akademija atsakys į klausimus apie kūdikių judėjimo skatinimą, mankštą, taisyklingas naujagimio, kūdikio nešiojimo, guldymo padėtis. Auginantiems vyresnius vaikus akademijos atstovai teiks konsultacijas apie dažnas vaikų griaučių raumenų sistemos problemas („X“ ir „O“ kojų formas, pilnapėdystę, šleivapėdystę), patars, kaip jas atpažinti, išvengti ar kokiomis priemonėmis sumažinti.

„Sveiko vaiko“ ekspozicijoje taip pat bus sudarytos palankios sąlygos mažųjų parodos lankytojų apsilankymui pas odontologą. Vaikų dantų sveikatos ir higienos būklės įvertinimu pasirūpins implantologijos ir estetinės odontologijos klinika „Neodenta“, kuri žada ne tik specialistų konsultacijas, nemokamą profilaktinį vaikų dantukų patikrinimą, bet ir loteriją su vertingais prizais.

Sporto užsiėmimai žvaliam pavasario pasitikimui

Kita naujiena parodoje – dalis erdvės virs atvira šurmuliuojančia sporto sale. Į ją lankytojus pakvies parodos rėmėjas SIL Sveikatingumo klubas, garsėjantis fizinio aktyvumo užsiėmimais, asmenybės stiprinimo, specializuotomis reabilitacinėmis, traumų prevencinėmis programomis bei teminėmis treniruotėmis, tokiomis kaip, pasiruošimas vasaros teniso sezonui. SIL Sveikatingumo klubo treneriai parodoje ves intensyvią užsiėmimų programą, kvies parodos lankytojus išbandyti siūlomas treniruotes ir dovanos kvietimus patikusioje apsilankyti dar kartą.

Tiems parodos lankytojams, kurie pavasarį suskubs sportuoti lauke, sporto ir aktyvaus laisvalaikio salonas „Idėjos sportui – įdomiam gyvenimui“ parodoje pristatys išmanią ir nuotaikingą naujieną – triračius „Varliukas“ ir „Trikke“ vaikams bei suaugusiems. Šie modernūs prietaisai stiprina kūną, lavina judesius, koordinaciją, simetriją ir žavi tuo, jog gali virsti puikia pramoga visai šeimai.

Vis daugiau žmonių atrandant šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, parodoje bus tęsiama tradicija – vyks šiaurietiškoji mankšta ir pažintiniai šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai.

Seminarų ir renginių programa vilios parodoje užsibūti ilgiau

Parodos lankytojus organizatoriai šiais metais pakvies į daugiau nei 30 seminarų, vyksiančių dvejose salėse. Vienoje jų – parodos partnerio VšĮ „Ann Wigmore fondo“ atstovai ir kviestiniai lektoriai, puikiai žinomi sveikos gyvensenos propaguotojai, skaitys išsamias paskaitas apie gyvenimo būdo ir mitybos įtaką sveikatai, gamtos gydomąsias galias, holistinę mediciną, įvairias mitybos sistemas (vegetarizmo, žaliavalgystės ir kt.).

Antrąją parodos dieną vyks lektorės Juliet Gellatley iš Bristolio (Didžiosios Britanijos) seminaras „Mėsa ir pieno produktai. Ar tai mūsų maistas?“. Juliet Gellatley yra medicinos mokslų daktarė, Mitybos terapijos specialistų federacijos narė (FNTP), Mitybos terapijos tarybos narė (NTCC), kvalifikuota mitybos terapeutė, įkūrusi Viva!, Viva! Health (liet. Tegyvuoja sveikata) Jungtinėje Karalystėje ir Viva! Poland Lenkijoje.

Antroje seminarų salėje laukiami visi, norintys pasiklausyti parodos dalyvių vedamų seminarų apie galimas terapijas fizinei ir emocinei sveikatai, produktų ir paslaugų naujienas sveikesnei aplinkai, išoriniam ir vidiniam grožiui. Šeštadienį Alergijos ir astmos klinikos „CD8 klinika“ vadovė, Lietuvos Alergologų ir klinikinių imunologų draugijos prezidentė Doc. dr. J. Staikūnienė palies itin aktualią šiuolaikinei visuomenei temą „Kaip atpažinti alergiją ir ją suvaldyti“.

Pasak J. Kasparavičienės, paroda „Sveikatos dienos“ iš kitų „Ekspozicijų centro“ organizuojamų parodų išsiskiria ir tuo, kad joje yra suteikiamos realios sveikatos patikrinimo ar sveikatinimo paslaugos.

Parodoje šiais metais UAB „Antėja“ ir Lietuvos medicinos studentų asociacija atliks nemažai nemokamų sveikatos patikrinimo tyrimų (bendrą kraujo vaizdo (BKV), gliukozės (cukraus) ir cholesterolio kiekio kraujyje, celiakijos, ŽIV viruso) ir parametrų matavimų (anglies monoksido kiekio iškvepiamajame ore, kūno masės sudėties, arterinio kraujo spaudimo (AKS), širdies ritmo);

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) Kauno skyriaus instruktoriai-savanoriai drąsins parodos lankytojus pirmosios pagalbos įgūdžių mokytis savanoriškai ir suteiks pagrindinių žinių, kaip elgtis ir kokią pagalbą suteikti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus širdies smūgį, stipriai kraujuojant, netekus sąmonės ar sutrikus kvėpavimui. Taip pat bus priminta apie mieste įrengtus išorinius automatinius defibriliatorius, kuriais pagalbą pirmomis nelaimės minutėmis gali suteikti specialaus medicininio išsilavinimo neturintis žmogus. Šios pirmosios pagalbos žinios ypač svarbios yra tėvams – jie turi ne tik patys mokėti elgtis įvairiose situacijose, bet ir perduoti teisingus įgūdžius vaikams jau nuo mažens.

Parodos organizatoriai atkreipia dėmesį, kad kiekvienas parodos dalyvis yra pasiruošęs ne tik patarti, konsultuoti lankytojus, bet pradžiuginti juos naujienomis bei didelėmis nuolaidomis pristatomiems produktams ir paslaugoms.

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy