Naujas tyrimas atskleidė: migdolai gali pagerinti širdies darbą

Naujas tyrimas atskleidė: migdolai gali pagerinti širdies darbą

Naujai atliktas „American Journal of Clinical Nutrition“ publikuotas tyrimas atkleidė, kad vietoje tipinių užkandžių pasirinkę migdolus galite sumažinti širdies ritmo variabilumą (t. y. jį stabilizuoti). Variabilumas dar žinomas kaip ŠRV. Širdis neritmingai dirbti pradeda patiriant emocinę įtampą. Pagrindinė širdies funkcija – patenkinti visų organizmo sistemų medžiagų apykaitos poreikius.

Tyrime plačiau analizuota, kad, į kasdienį racioną įtraukus migdolų, gali padidėti širdies ir kraujagyslių sistemos atsparumas emociniam stresui. Tyrime aprašyti ir kiti migdolų privalumai gerinant širdies darbą.

Kuo žalinga nuolat patiriama emocinė įtampa?

Stresas yra tarp veiksnių, kurie, kaip manoma, didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tyrėjai teigia, kad širdies ir kraujagyslių ligos yra organizmo atsako į stresą rodiklis. Manoma, kad gyvenimo būdo pokyčiai, įskaitant fizinį aktyvumą ir tinkamą mitybą, gali turėti nemažai įtakos kovojant su širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.

Didesnis variabilumas reiškia ir didesnį širdies gebėjimą prisitaikyti prie psichologinių iššūkių, o mažas variabilumas susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis bei klinikine mirtimi, teigia mokslininkai.

Tyrimo dalyvių, patyrusių emocinį stresą, buvo prašoma 6 sav. vietoje įprastų užkandžių rinktis migdolus. Tyrimo dalyviai, patiriantys didesnę nei vidutinę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, kasdien užkandžiaudami valgė migdolų. Šie riešutai patenkino 20 proc. energijos poreikio.

Mitybos įtaka širdies susitraukimų dažniui

Tyrėjų komanda matavo realų dalyvių širdies susitraukimų dažnį ir širdies variabilumą ramybės būsenoje, bent 5 min. ramiai pagulėjus. Buvo taikytas ir „Stroop“ testo metodas: dalyvių, imituojant trumpą stresinę situaciją, buvo prašoma perskaityti spalvotus žodžius.

Staigaus streso metu tyrimo dalyvių, į kasdienį racioną įtraukusių migdolų, širdies susitraukimų dažnis buvo žemesnis.

Londono King‘s koledžo tyrėja Wendy Hall sakė:

„Šis tyrimas rodo, kad paprasta mitybos strategija, įprastus užkandžius pakeičiant migdolais, gali padidinti atsparumą streso poveikiui <…>, kartu stabilizuodama ir širdies ritmą.“

Mokslininkės teigimu, širdis gali greičiau „perjungti pavaras“, o tai reiškia didesnį jos atsparumą ir lankstumą tuo metu, kai patiriame stresą. W. Hall pridūrė, kad ilguoju laikotarpiu tai turi teigiamą poveikį širdies ir kraujotakos sistemai.

Naujienos iš interneto

Rūta Anusevičienė

Rūta – daugiau nei 7 m. darbo patirtį sukaupusi profesionali žurnalistė ir tekstų kūrėja, besidominti subalansuota mityba, sportu ir kitomis sveikesnio gyvenimo alternatyvomis.

Rodyti visus įrašus
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū