Nauja nanobiologinė imunoterapija padės daug greičiau šalinti vėžines ląsteles

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Lapkričio 3d.
  • 0
  • 435 Views
Nauja nanobiologinė imunoterapija padės daug greičiau šalinti vėžines ląsteles

Niujorke įsikūrusios Icahno medicinos mokyklos (Icahn School of Medicine at Mount Sinai) mokslininkai, bendradarbiaudami su kitų universitetų ir mokslinių institutų tyrėjais, sukūrė naujovišką imunoterapijos metodą – nanobiologinę imunoterapiją, kuri žmogaus imunitetui padeda daug greičiau ir saugiau šalinti vėžines ląsteles, rašoma medicalexpress.com.

Nanobiologinė terapija aktyuvoja „sukurtą“ imunitetą

Nanobiologinės imunoterapijos metu yra naudojami nanobiologikai – itin mažytės medžiagos, bioinžinerijos būdu gaminamos iš natūralių molekulių, savo sudėtyje turinčių terapeutinių dalių, kurios padeda žmogaus įgimtam imunitetui kovoti su vėžiu.

Nanobiologinė imunoterapija taikosi į kaulų čiulpus, kurie yra vieni iš centrinių imuninės sistemos organų, ir aktyvuoja procesą, vadinamą „sukurtu“ imunitetu. Šios procedūros metu perprogramuojamos kaulų čiulpų pirmtakinės ląstelės, kurios pradeda gaminti „sukurtas“ įgimtas imunines ląsteles, stabdančias vėžio plitimą.

Įprastai toks imuniteto aktyvavimo prieš vėžines ląsteles procesas būna įmanomas tik pasitelkiant imuninės sistemos ląstelių imunosupresinį poveikį.

Nanobiologinė terapija yra saugesnė negu įprasti imunoterapijos metodai

Įvairios imunoterapijos rūšys laikomos tipiniais vėžio gydymo būdais, kurių veikimo pagrindas yra paremtas imunosupresiniu poveikiu. Problema ta, kad nors įprasti imunosupresijos metodai padeda šalinti vėžines ląsteles, jie taip pat neigiamai veikia sveikąsias organizmo ląsteles bei padidina įvairių infekcinių ir kitų ligų pasireiškimo riziką.

Negana to, kai kurie tradiciniai imunoterapiniai metodai (pavyzdžiui, medikamentinė imunoterapija) pasiteisina tik nedideliam kiekiui pacientų.

Šiam kontekste nanobiologinės imunoterapijos autoriai tikina, kad „sukurto“ imuniteto aktyvavimas nanobiologikais gali tapti sėkmingu ir saugiu imunoterapiniu vėžio gydymo būdu. Nors kol kas nanobiologinė imunoterapija buvo išbandyta tik su gyvūnais, procedūra jau yra tobulinama klinikinių bandymų etapui.

„Nanobiologinė imunoterapija pasižymi veiksmingumu ir efektyvumu bei didesniu saugumu sergančiųjų sveikatai, lyginant su tradiciniais imunoterapiniais gydymo būdais. Mūsų bandymai parodė, kad nanobiologinė imunoterapija sukelia daug mažiau šalutinių poveikių“, – teigė vyriausiasis metodo autorius, profesorius Willemas J. Mulderis.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus