Mokslininkai išvardino produktus, kurie pristabdo smegenų senėjimą | Būkime sveiki

Mokslininkai išvardino produktus, kurie pristabdo smegenų senėjimą

Mokslininkai išsiaiškino, kad laikantis vadinamosios MIND dietos galima pristabdyti smegenų senėjimą ir atitolinti Alzheimerio ligą. Tai pagrindžiantis straipsnis buvo išspausdintas žurnale „Alzheimer’s & Dementia“.

Tyrime dalyvavo 960 žmonių. Jų vidutinis amžius buvo 81,4 m. Žmonės buvo stebimi 4,7 metų, reguliariai atliekami tyrimai. Mokslininkų tikslas buvo išsiaiškinti kaip vadinamoji MIND dieta veikia smegenis ir kaip tai atsiliepia Alzheimerio ligos vystymuisi.

Analizuojant šio raciono besilaikančių žmonių smegenis paaiškėjo, kad jie statistiškai 7,5 metus jaunesni nei šios dietos nesilaikančių žmonių. Buvo sumažėjusi ir Alzheimerio ligos vystymasis. Kiek sumažėjo tikimybė sirgti neskelbiama.

Reklama:

MIND dieta tai lapinės ir ankštinės daržovės, pilno grūdo kruopos, riešutai, ankštinės kultūros ir šviežios uogos. Be to, žmonėms rekomenduojama bent du kartus per savaitę valgyti paukštieną ir kartą per savaitę žuvį.

Tai savotiška  sveikos mitybos šalininkų tradiciškai dėliojamo raciono dalis. Pavyzdžiui, Džeimsas Oliveris paskelbė, kokios dietos reikia laikytis norint sulaukti šimto metų. Jis taip pat įtraukė jūros gėrybes, ankštines kultūras, pridėjo kiaušinius ir ožkų pieną. Tai visiškai ne tas pats, kas kokia nors kefyro dieta.

Tokie racionai sudaromi taip, kad žmonės galėtų gauti visus reikalingus vitaminus, organines ir mineralines medžiagas. Pavyzdžiui, laikantis vegetariškos, ar tuo labiau žaliavalgiškos dietos reikalingą baltymų, riebalų ir kai kurių mineralų vien tik iš šviežių daržovių gauti sudėtinga. Todėl tenka naudoti specialius maistinius papildus, kuriuose trūkstamos medžiagos išgaunamos rafinuojant ir išgryninant tam tikrus augalus ir jų sėklas. Kaip pavyzdys gali būti migdolų pienas, skirtas pakeisti natūralų karvių ir ožkų pieną bei organizmui suteikti gan didelį baltymų kiekį.

Video reklama:

Paprastai baltymai į kūną patenka valgant mėsą. Dėl to rekomenduojama gana daug baltymų turinti paukštiena.

Daugiau informacijos tinklalapyje Los.lt

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū