Maži raudoni taškeliai ant kojų: kaip to išvengti?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Lapkričio 19d.
  • 0
  • 5892 Views
Braškinė kojų oda

Maži raudoni taškeliai ant kojų: kaip to išvengti?

Ant kojų odos pastebėjote mažus raudonus arba juodus taškelius? Gali būti, kad jums pasireiškė “braškinė” oda. Atviri komedonai (inkštirai), dėl kurių atsiranda maži raudoni arba juodi taškeliai ant kojų, yra užsikimšę plaukų folikulai arba išsiplėtusios poros. Dažniausiai plaukų folikulus užkemša riebalų perteklius, bakterijos, negyvos odos ląstelės, įaugę plaukeliai ir kiti panašūs nešvarumai. “Braškinė” oda tikrai nekelia pasitikėjimo savimi, ypač karštuoju metų laiku. Tačiau norint vasarą džiaugtis lygia ir sveika oda, gydymą turėtumėte pradėti jau dabar.

Lygi oda
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

“Braškinės” odos simptomai

Pagrindinis “braškinės” odos simptomas yra maži raudoni arba juodi taškeliai ant odos, kartais gali atsirasti ir smulkių spuogelių. Dažniausiai ši odos būklė būdinga kojų arba bikini srityse, tačiau gali atsirasti ir kitose kūno vietose. Paprastai “braškinė” oda nesukelia nemalonaus diskomforto, skausmo ar niežulio. Tad jeigu jaučiate nemalonų odos dirginimą, gali būti, kad jūs susidūrėte su kitomis odos problemomis. Laimei “braškinė” oda išgydoma, reikia tik suprasti pagrindines ją sukėlusias priežastis.

Skutimasis

Jeigu pagrindinė priemonė, su kuria šalinate plaukelius nuo kūno yra skutimosi peiliukas, patikrinkite ar jis dar tinkamas naudoti. Senas, atšipęs peiliukas yra pagrindinė “braškinės” odos atsiradimo priežastis. Skutant plaukelius atidaromi komedonai. Jų viduje esantys natūralūs riebalai susimaišo su oru, oksiduojasi ir tampa juodi. Tad jeigu naudosite atšipusį, nešvarų ar surūdijusį peiliuką, juodų taškelių ant odos tikrai neišvengsite.

Įaugę plaukeliai

Įaugusių plaukelių problema dažniau kamuoja žmones, kurie turi storus besigarbanojančius plaukus. Tačiau tai taip pat susiję su skutimusi ir nepageidaujamų plaukelių depiliacija. Šalinant plaukus skustuvu, depiliaciniu kremu ar vašku ataugantys plaukeliai dažnai nepajėgia prasiskverbti pro odos paviršių ir auga po oda. Taip susidaro raudoni spuogeliai, o kartais ir maži pūliniai.

Pažeistas plauko folikulitas

Pažeistas plauko folikulitas – tai sudėtingesnė įaugusių plaukelių būklė, kai plaukų folikuluose vyksta uždegiminiai procesai. Ši odos problema gali pasireikšti skirtingomis formomis, tačiau dažniausiai tai lemia “braškinės” odos atsiradimą. Paviršinį folikulitą sukelia netinkamas skutimasis naudojant pasenusį skutimosi peiliuką ar nudegimai, kurie atsiranda nuo nesaugiai naudojamų, karštų depiliacijos priemonių.

Užsikimšusios poros

Ant mūsų odos nuolat kaupiasi nešvarumai, riebalai, dulkės bei negyvos odos ląstelės. Jeigu jų tinkamai nepašalinsite, tai gali užkimšti poras ir paskatinti “braškinės” odos atsiradimą. Tokia odos būklė gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, jeigu nėra tinkamai rūpinamasi asmenine higiena.

Pernelyg sausa oda

Kita priežastis, dėl kurios gali atsirasti “braškinės” odos simptomai – pernelyg sausa oda. Jeigu odai trūksta drėgmės, ji tampa jautri ir ją lengviau sudirginti įvairiomis skutimosi priemonėmis. Taip ant odos gali iškilti maži raudoni taškeliai, primenantys “braškinę” odą.

Braškinė oda
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Kaip išvengti “braškinės” odos atsiradimo?

Atsikratyti “braškinės” odos problemos visiems laikams galite pakeitę kai kuriuos prausimosi ir plaukų šalinimo įpročius. Žinoma, kad oda visiškai išgytų reikės laiko, tačiau gydymą pradėję dabar, vasarą tikrai pasitiksite švelnia ir lygia oda.

Depiliacija lazeriu

Vienas patikimiausių būdų norint visam laikui užmiršti “braškinę” odą yra depiliacija lazeriu. Kadangi procedūros metu lazeris veikia plauko folikulą, jį naikina, pažeistas plaukas neatauga ir negali įaugti į odą. Be to, atlikus visus procedūros seansus, jums nebereikės kasdien vargti šalinant plaukelius skustuvu ar depiliaciniu vašku. Taip oda nebus dirginama, žalojama ir lengviau sugys. 

Tiesa, šiems rezultatams pasiekti, pas lazerinės dermatologijos specialistus turėsite apsilankyti 6-8 kartus, kas 4-6 savaites. Atliekamų procedūrų skaičius priklauso nuo žmogaus odos tipo, plaukelių spalvos, vartojamų preparatų bei pasirinktos depiliavimo vietos. Apie individualiai jums reikalingą procedūrų skaičių pirmos konsultacijos metu jus informuos plaukelių šalinimo lazeriu specialistai.

Kaip pasiruošti ir kas laukia po procedūros? 

Jeigu dar niekada nesusidūrėte su lazerinėmis grožio procedūromis, depiliacija lazeriu gali kelti daug klausimų. Pirmiausia, svarbu žinoti, kad ši procedūra yra mažai skausminga. Jos metu naudojami modernūs lazeriai su integruota dinamine šaldymo sistema užtikrina, kad klientas jaustų kuo mažiau diskomforto. O jeigu esate itin jautrūs, jums taip pat gali būti taikomas vietinis nuskausminamasis kremas.

Pasiruošti procedūrai taip pat netruksite ilgai. Jeigu depiliaciją lazeriu pradėsite dar rudenį/žiemą, 4 sav. prieš procedūrą vengti tiesioginių saulės spindulių nebus sunku. Tiesa, teks pamiršti soliariumus. Taip pat 4 sav. turėsite nedepiliuoti, nepešioti ir nenaudoti elektrinių epliatorių – taip galite sutrikdyti plaukų augimo ciklą ir depiliaciją lazeriu gali tekti kartoti daugiau kartų. Prieš atvykstant pas specialistus (12-24 val.) plaukelius švariai nuskuskite ir būsite pilnai pasiruošę procedūrai.

Po procedūros turėsite vengti soliariumų bei deginimosi saulėje, o atvirose kūno vietose naudoti SPF 50 kremą. Taigi, pasiruošimas procedūroms nėra sudėtingas, o sulaukiami rezultatai po jų – stulbinami.

Depiliacija lazeriu
Asociatyvios nuotraukos šaltinis: pexels.com

Reguliarus odos šveitimas ir drėkinimas

Nors depiliacija lazeriu yra laikoma efektyviausia “braškinės” odos gydymo priemone, galite pabandyti kelis kitus sprendimus. Pavyzdžiui, galbūt niekada nešveisdavote odos specialiais kūno šveitikliais. Būtent kūno priežiūros priemonės, turinčios savyje mažų grūdelių puikiai pašalina nešvarumus bei negyvas odos ląsteles. Tačiau netrinkit odos per stipriai – taip galite ją sužaloti. 

Žinoma, nepamirškite ir tinkamo odos drėkinimo. Išsirinkite jūsų odai tinkamiausią drėkinamąjį kremą ir reguliariai jį naudokite. Tai daryti ypač svarbu žmonėms, kurių oda jautri arba linkusi į žąsies odos būklę. Geriausia drėkinamuosius kremus naudoti po maudymosi duše ar vonioje, kol oda dar šiek tiek drėgna.

Atsikratykite “braškinės” odos visam laikui

Jeigu “braškinė” oda jus kamuoja ne vienerius metus, dėl jos nemalonu pasirodyti baseinuose ar paplūdimiuose, pats laikas ieškoti geriausio šios problemos sprendimo būdo. Vieniems, išgydyti “braškinės” odos simptomus pavyksta pakeitus vos kelius įpročius – pradėjus naudoti drėkinamąjį kremą bei šveitiklius. Tačiau šioms priemonėms nepasiteisinus, gali tekti imtis rimtesnių veiksmų. Depiliacija lazeriu gali padėti ilgam laikui pamiršti “braškinę” odą bei kasdienius plaukų skutimosi rūpesčius. Tad lieka tik nuspręsti, kuris būdas jums priimtinesnis.