LSMU studentų viltys ir svajonės skriejo į dangų

  • 2017 1 rugsėjo
  • 0
  • 154 Views

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai ir visa akademinė bendruomenė naujuosius mokslo metus pradėjo įspūdingu renginiu. Iš Kauno rotušės aikštės vienu metu pakilo beveik tūkstantis spalvotų balionėlių, prie kurių studentai „prikabino“ savo ateities viltis ir svajones.

„…noriu padėti žmonėms ir keisti pasaulį“, „noriu mylėti savo darbą ir į jį eiti kaip į šventę“, „tikiuosi, kad mano specialybė bus perspektyvi“, – tokios ir panašios studentų viltys šiandien buvo paleistos skrieti virš miesto.

„Didžiausia mano, kaip miesto mero, svajonė – kad po keleto metų, baigę universitetą, jūs būsite pamilę šį miestą taip, kad norėsite jame likti ir kurti šeimas“, – LSMU pirmakursiams linkėjo Kauno meras V.Matijošaitis.

„Tai, jog pasirinkote studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Kaune – geriausias jūsų sprendimas“, – kreipdamasis į pirmakursius, sakė LSMU rektorius prof. R. Žaliūnas. Tuo pačiu rektorius jaunimui priminė ir pareigą deramai atstovauti aukštąją mokyklą: „Didis menas atstovauti univeristetui ir miestui, o dar didesnis – suderinti studijas su studentišku gyvenimu“.

Šiemet studijas LSMU pradėjo per 1,6 tūkst. pirmakursių, ir dauguma jų dalyvavo šventinėje universiteto akademinės bendruomenės eisenoje. Vedama Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, eisena Laisvės alėja ir Vilniaus gatvėmis nuvilnijo iki Rotušės aikštės.

Čia iš Kauno rotušės balkono į studentus kreipėsi Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

Susidomėjimas sveikatos mokslų studijomis neblėsta: net 3 universiteto studijų programos – medicina, odontologija ir veterinarinė medicina – šiemet sulaukė daugiausiai pageidavimų studijuoti, į jas priimti gabūs, talentingi, motyvuoti, neretai – specialiai sveikatos mokslų studijoms pasirengę stojantieji.

Šiemet universitete studijuos net 149 šimtukininkai. Daugiausia jų – 87, rinkosi medicinos studijas, dar 26 studijuos odontologiją, 15 – veterinarinę mediciną. Studijas Universitete pradėsiančių studentų iš užsienio skaičius paaugo net 71 proc.

Gražiausiu šventės momentu tapo studentų vienu kartu į dangų paleisti spalvoti balionėliai su jaunuolių ateities viltimis, svajonėmis ir lūkesčiais. Balionėliams nuskriejus virš miesto, LSMU akademinė bendruomenė susibūrė Kauno Šv.apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, kurioje vyko iškilmingas universiteto Senato posėdis, skirtas rugsėjo 1-osios šventei paminėti. Iškilmės baigtos drauge su akademiniu choru „Neris” sugiedojus studentų himną „Gaudeamus“. Vėliau vyko Šv. mišios už akademinę bendruomenę.

Pranešimą paskelbė : Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū