Lietuvos mokslo ir prevencijos projektai gaus per 2 mln. paramą

Lietuvos mokslo ir prevencijos projektai gaus per 2 mln. paramą

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša skirsianti daugiau kaip 2 milijonus eurų projektams, kuriais Lietuvoje bus vykdomi moksliniai tyrimai sveikatos srityje bei įgyvendinamos ligų ir sveikatos sutrikimų prevencinės programos.

Tarp paramą gausiančių organizacijų – universitetai, mokyklos, nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, švietimo ir reabilitacijos centrai.

Finansavimą gaus net 43 mokslinių tyrimų ir prevenciniai projektai

Šiais metais Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF) kartu su nepriklausomų ekspertų pagalba viešojo konkurso metu atrinko 43 projektus, kuriems numatoma skirti daugiau kaip 2 mln. eurų paramą.

Finansavimą gausiančios organizacijos skirstomos į vykdančias mokslinius tyrimus bei užsiimančias prevencine veikla visuomenės psichikos sveikatos stiprinimo ir sveikos gyvensenos skatinimo srityse.

Nuspręsta, jog finansavimą gaus 6 mokslinių tyrimų ir 37 prevencijos projektai.

Tarp mokslinių tyrimų projektų lyderiauja LSMU

Didžiausią paramą mokslinių tyrimų srityje gaus Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), o prevencinės veiklos srityje – Šiaulių rajono Aukštelkės mokykla-daugiafunkcinis centras, VšĮ Kauno kolegija bei Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„Projektai sieks pozityvaus pokyčio dviejose prioritetinėse srityse – sveikos gyvensenos ir psichikos sveikatos. Pasaulį užklupusios pandemijos kontekste abi šios temos tapo dar svarbesnės. Pavyzdžiui, vienas iš tyrimų analizuos ilgalaikį ekranų poveikį vaikų psichikos ir fizinei sveikatai, kitas – ieškos sprendimų fiziniam aktyvumui skatinti darbovietėse“, – komentavo VVSSF Tarybos pirmininkė Gražina Belian.

Šiais metais VVSSF finansavimą suteikė ir kitiems švietimo bei informaciniams projektams

Kaip rašoma LR SAM tinklalapyje, rugsėjo mėnesį VVSSF taip pat skyrė finansavimą ir kitiems švietimo ir informaciniams projektams sveikatos srityje.

Be to, dėl šiais metais kilusios COVID-19 pandemijos, VVSSF finansinę paramą papildomai gavo 10 projektų, kurių tikslas – informuoti visuomenę apie viruso prevenciją ir teikti pagalbą kovojant su epidemijos pasekmėmis.

VVSSF yra įsteigtas 2015-aisiais su tikslu kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo, stiprinimo, švietimo klausimais. Institucija yra administruojama LR SAM.

Naujienos iš interneto

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū