Kovo pabaiga alergiškiems žmonėms bus sunki

  • 2019 21 kovo
  • 0
  • 90 Views

Kartu su pavasario lygiadieniu Lietuvos ore įsivyrauja alksnio ir lazdyno žiedadulkės. Tiek savaitgalis, tiek ir visas paskutinis mėnesio dešimtadienis žiedadulkėms jautriems asmenims nebus lengvas. Šalyje gausiai žydi ir žiedadulkes barsto alksniai. Lazdynai savo žiedadulkėmis taip pat prisideda prie krūvio padidinimo.

„Numatome, kad žiedadulkių krūvis išliks aukštas, todėl reikėtų imtis prevencinių priemonių planuojant veiklas lauke. Kadangi, lyginant su lazdynu, alksnio žiedadulkės lengviau atsiskiria nuo augalo ir ilgesnį laiką išbūna ore nenusėdusios, todėl žiedadulkių koncentracija atskiromis paros valandomis išlieka panaši. Vienintelė sąlyga, kuri priverčia žiedadulkes nusėsti – krituliai“, – teigia Šiaulių universiteto aerobiologė profesorė dr. Ingrida Šaulienė.

Anot jos, daugiausiai žiedadulkių ore būna saulėtomis valandomis, kai vėjo greitis siekia 3-4 metrus per sekundę. Norintiems sužinoti tinkamiausią buvimo lauke laiką, specialistė pataria nepamiršti pildyti Žiedadulkių dienoraščio, kurį galima rasti mobiliojoje programėlėje PASYFO. Personalinės alergijos simptomų prognozavimo sistemos PASYFO mobilioji programėlė yra nemokama. Ja gali naudotis vartotojai, kurių mobiliuosiuose įrenginiuose įdiegtos operacinės sistemos „Android“ ir „iOS“.

Daugiau informacijos:

Modestas Grigaliūnas

Šiaulių universiteto komunikacijos vadovas

8 600 53192

Prof. dr. Ingrida Šaulienė

Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorė, aerobiologė

8 616 46697

Pranešimą paskelbė: Dovilė Cicėnaitė-Kaveckienė, Šiaulių Universitetas

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy