Kodėl vaikai pamiršta sportavimo džiaugsmą?

Visuomenės sveikatos specialistai vis garsiau skelbia, jog šalies moksleivių ir jaunimo sveikata vis prastėja. Dažniausiai tai – nejudraus gyvenimo būdo, didelio krūvio, netaisyklingos laikysenos sukeltos pasekmės. Be kita ko, trūksta ir informacijos, kokios yra galimybės sportuoti miestuose ar regionuose. Susipažinti su įvairiausių sporto mokyklų, klubų pasiūlymais, patirti realią sporto teikiamą naudą padės rugsėjį vyksianti „Vilniaus sporto mugė 2013“. Šių metų mugės tikslas – priminti, jog aktyvios fizinės veiklos pasirinkimas yra toks platus, kad visa šeima gali rasti priimtiną ir mėgstamą sporto šaką, paversti ją neatsiejama kasdienybės dalimi.
„Nors lietuviai savo laisvalaikį leidžia vis aktyviau, vis dėlto, pastebima tendencija, jog vaikai vengia fizinio lavinimo pamokų, o sportas universitetų ar kolegijų lygmenyje nustumtas į paribį. Daug laiko atima mokslai, tačiau didžioji kaltės dalis tenka ir menkam sąmoningumui, supratimui apie sporto ir aktyvaus gyvenimo teikiamą naudą“, – sako VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. Anot jo, fizinį jaunimo aktyvumą turėtų labiau skatinti ir žymūs Lietuvos visuomenės veikėjai. Puikus pavyzdys – JAV prezidento Baracko Obamos žmona Michelle, dalį savo visuomeninei veiklai skiriamo laiko leidžianti fizinio aktyvumo ir atskirų sporto šakų, tokių kaip tenisas, reklamai.
Apie tai, kad žmogaus kūnas sukurtas judėti, pasakoja ir fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas neurologas, manualinės terapijos specialistas Jonas Girskis. „Žmogaus organizmui kenkia ilgalaikis buvimas be judesių. Jei raumenys nelavinami, o didžioji laiko dalis praleidžiama sėdimoje padėtyje, be abejo, augančio žmogaus kūnas vystosi netaisyklingai, ypač kenčia nugara“, – sako gydytojas.
J. Girskis pastebi, jog staigus šuolis iš mažo fizinio aktyvumo ir lėto gyvenimo būdo į aktyvų sportą taip pat gali būti pavojingas, netgi grėsti traumomis, organizmo nualinimu. Anot jo, teisingiausia būtų pirmiau pasikonsultuoti su specialistais, gydytojais ar treneriais, kurie padės sudaryti specialias „pradedančiojo“ programas bei patars, kokio pobūdžio judesiai naudingiausi žmogaus kaulų-raumenų sistemai ir kokių reikėtų vengti. Anot gydytojo, iš pradžių reikia skirti laiko atstatyti mažo aktyvumo padarytą žalą ir tik po to jau pradėti intensyviau sportuoti ar mankštintis.
Todėl tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams bus naudinga apsilankyti jau trečiąjį kartą organizuojamoje „Vilniaus sporto mugėje“, kurioje jie galės susitikti su miesto sporto klubų ir mokyklų treneriais, paklausyti specialių pranešimų, paskaitų, pamatyti naujoves sporto prekių ir įrangos srityje bei išsamiai susipažinti su daugybe sporto šakų bei joms atstovaujančių klubų. Ypač aktuali mugė turėtų būti tėvams, siekiantiems padidinti savo vaikų fizinį aktyvumą, tokiu būdu ne tik ugdant galbūt būsimus olimpiečius ar čempionus, bet ir padedant vaikų kaulų-raumenų sistemai vystytis taisyklingai.
Praeitais metais „Vilniaus sporto mugę“ aplankė daugiau nei 10 tūkst. vilniečių bei sostinės svečių.

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy