Nėščiosioms rekomenduoja po 100 mikrogramų vitamino D kasdien

Nėščiosioms rekomenduoja po 100 mikrogramų vitamino D kasdien

  • Autorius: Guostė B.
  • 2010 3 gegužės
  • 0
  • 143 Views

Vitamino D vartojimas nėštumo laikotarpiu yra ne tik saugus motinai ir vaisiui, bet ir gali sumažinti pirmalaikio gimdymo bei infekcijų tikimybę, teigia Kanados mokslininkai. Savo atsitiktinių imčių kontroliuojamą tyrimą jie pristatė kasmetinėje Pediatrijos mokslinių draugijų konferencijoje Vankuveryje.

Prieš pusę amžiaus buvo manoma, kad vitaminas D gali lemti įgimtines ydas, tačiau dabar žinoma, kad šis vitaminas svarbus motinos ir kūdikio sveikatai, įskaitant kaulus ir imuninę sistemą. Be to, pastarojo meto tyrimai parodė, kad vitamino D nepakankamumas nėštumo laikotarpiu yra rimta visuomenės sveikatos problema, praneša sciencedaily.com.

„Su maistu pakankamai vitamino D negauname, taip pat nepakankamai būname ir tiesioginiuose saulės spinduliuose“, sako viena tyrimo vadovių dr. Carol L. Wagner. Todėl ji ir jos kolegos, įskaitant jau 30 metų vitaminą D tyrinėjantį dr. Bruce W. Hollis, nusprendė nustatyti, koks optimalus vitamino D kiekis reikalingas nėščiosioms.

Tyrime dalyvavo 494 moterys. 12-16 savaičių nėščias moteris mokslininkai atsitiktinai suskirstė į tris grupes ir joms kasdien iki pat gimdymo davė po 10, 50 arba 100 mikrogramų vitamino D. Moterų sveikata buvo įvertinama kas mėnesį, kad nebūtų padaryta žalos jų sveikatai.
„Jokio šalutinio vitamino D poveikio nepastebėta nė vienoje tiriamųjų grupėje“, sako dr. C. L. Wagner.

Mokslininkai taip pat siekė nustatyti bet kokį vitamino D vartojimo ir gimdymo komplikacijų ryšį, įskaitant preeklamsiją, gestacinį diabetą, infekcijas ir pirmalaikį gimdymą.

„Įdomiausias tyrimo rezultatas buvo tas, kad savo organizme daug vitamino D sukaupusios moterys rečiau gimdė pirma laiko ir rečiau sirgo infekcijomis“, sako dr. C. L. Wagner.
Didžiausias teigiamas poveikis pastebėtas toje moterų grupėje, kurios kasdien gaudavo po 100 mikrogramų vitamino D, todėl mokslininkai tokį kiekį ir rekomenduoja nėščiosioms.

Video reklama:

Paskelbė: Savigydos pramonės asociacija (SPA)
www.savigydosasociacija.com

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

x
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū