Kaip tinkamai gerti vandenį? Ajurvedos ekspertės patarimai

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Gruodžio 16d.
  • 0
  • 1150 Views
Kaip tinkamai gerti vandenį? Ajurvedos ekspertės patarimai

Vanduo reikalingas mūsų organizmo hidratacijai ir sveikai būklei, o gerdami jį pagal ajurvedos (Indijos holistinė medicinos sistema, red. past.) principus galime suteikti organizmui dar daugiau naudos. Ajurvedos gydytoja dr. Dixa Bhasvar pateikė esminius aspektus apie tinkamą vandens vartojimą.

Vandenį gerti ištroškus, tinkamos temperatūros

Pasak ajurvedos ekspertės, vandenį turėtume vartoti vos pajutę troškulį, kadangi troškulys yra signalas, jog organizmas patiria dehidrataciją. Nors ajurvedoje nėra išskiriama būtinybė išgerti vandens vos nubudus, D.Bhasvar pataria iš ryto pajutus troškulį išgerti stiklinę kambario temperatūros vandens.

Ajurvedoje teigiama, kad kambario temperatūros arba šiltas vanduo yra pats palankiausias sveikatai. „Patariu vengti gerti itin šaltą ar atšaldytą vandenį“, – sako D.Bhasvar.

Vandenį gurkšnoti iš lėto ir sėdimoje pozicijoje

D.Bhasvar teigimu, vandenį turėtume vartoti iš lėto gurkšnodami ir sėdimojoje pozicijoje, kadangi tuomet organizmas geriau įsisavina naudingąsias vandens medžiagas, o vanduo patenka į tuos organizmo audinius, kuriems labiausiai trūksta vandens.

Kuomet geriame vandenį stovėdami, inkstams ir kitiems vidaus organams tenka didesnė apkrova, o organizmo audiniai yra prasčiau aprūpinami vandeniu, vandenyje esančios naudingosios medžiagos nėra įsisavinamos, o didžioji dalis vandens yra pašalinama su šlapimu. Be to, gerdami vandenį stovimoje pozicijoje esame linkę skubėti, o tai organizmui sukelia tam tikrą stresą.

Kiek vandens per dieną turėtume išgerti?

Kaip komentavo ajurvedos ekspertė, vyrauja klaidingas stereotipas, jog per dieną turėtume išgerti kuo didesnį kiekį vandens. Tai grindžiama teigiamu vandens poveikiu odos būklei, imuniteto stiprumui, virškinimui.

„Per dieną mes turėtume išgerti ne kuo didesnį, o pakankamą, kiekį vandens. Svarbu įsiklausyti į savo organizmą: jis geriausiai pasako, kada mums reikia maisto, o kada – vandens“, – sakė D.Bhasvar.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus