Kaip taisyklingai plauti rankas?

Spalio 15-tąją pasaulyje minima tarptautinė Rankų plovimo diena. Būtent rankų plovimas yra vienas paprasčiausių būdų užkirsti kelią daugeliui ligų, ypač šaltuoju metų laiku. Ir nors tai įprasta kasdienės higienos dalis, ne visada rankas plauname taisyklingai. Dėl to, minėdamas pasaulinę Rankų plovimo dieną, „Dove“ kviečia prisiminti svarbiausias rankų plovimo taisykles.

Plaunantis rankas svarbu nepamiršti, kad bakterijos kaupiasi ne tik delnų paviršiuje. Jas reikia išmuiluoti iki pat riešų, taip pat nepamirštant ir pirštų bei panagių.

Norint pašalinti bakterijas ir nešvarumus patariama rankas plauti ne trumpiau nei 20 sekundžių. Kruopščiai išmuiluokite visą rankų paviršių ir nuplaukite muilą šiltu vandeniu.

Skalaudami muilą, rankas šiltu vandeniu plaukite ne mažiau kaip 10 sekundžių. Tik taip drauge su visais nešvarumais pašalinsite ir muilo likučius.

Beje, nepamirškite drėkinti rankų odos. Kad ir kaip svarbu plautis rankas, įprastas muilas sausina jų odą. Dėl to, nusiplovus rankas, patariama palepinti jas drėkinamuoju kremu arba rinktis odos nesausinančias priemones. Pavyzdžiui, „Dove“ kitaip nei įprastas rankų muilas, nesausina rankų odos. Jo sudėtyje esantis ketvirtadalis drėkinamojo kremo puoselėja odą jau plaunantis rankas.

Nusiplovę rankas, saugokitės naujų bakterijų. Vandens čiaupą užsukite naudodamiesi popieriniu rankšluosčiu, stenkitės nesiliesti prie nešvarios durų rankenos.

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy