Kaip nugalėti stresą ir užmigti lengviau?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020, Gruodžio 17d.
  • 0
  • 695 Views
Kaip nugalėti stresą ir užmigti lengviau?

Priežasčių, kodėl sunku gerai išsimiegoti, gali būti tikrai apstu. Nuo streso darbe ir pareigų namuose iki netikėtų iššūkių, tokių kaip sveikatos problemos – visa tai gali apsunkinti kasdienybę. Nors ir šių stresą keliančių veiksnių iš karto gali nepavykti sukontroliuoti, bet priimdami tam tikrus naujus įpročius galime miegą paversti gilesniu, kokybiškesniu ir malonesniu. Tad, štai keletas patarimų, kaip padėti sau pailsėti ir užmigti lengviau. 

Laikykitės miego režimo

Savo dienos darbus susidėliokite taip, jog miegui liktų maždaug aštuonios valandos. Rekomenduojama sveika suaugusio žmogaus miego trukmė yra mažiausiai septynios valandos, tačiau daugumai žmonių nereikia daugiau kaip aštuonių valandų lovoje tam, kad ryte gerai ir produktyviai jaustųsi.

Taip pat svarbu, jog eitumėte miegoti ir keltumėtės kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Visa tai galioja ir savaitgaliais, tad pasistenkite neišbalansuoti savo susikurto režimo ir neatidėliokite miego laiko daugiau nei vieną valandą. Nuoseklumas sustiprina jūsų kūno miego ir pabudimo ritmą. 

Visgi, jei nepavyksta užmigti per 20 minučių, nesikankinkite ir per prievartą savęs neverskite, kadangi tai dažnai sukelia papildomo streso. Geriau palikite miegamąjį ir užsiimkite bet kokia jus atpalaiduojančia veikla, pavyzdžiui, paskaitykite knygą ar paklausykite raminančios muzikos. Kai pavargsite, grįžkite į lovą ir vėl pabandykite užmigti – dabar tai turėtų pavykti kur kas lengviau.

Atkreipkite dėmesį į savo mitybą

Norint gerai išsimiegoti, negalima gultis į lovą per daug alkaniems arba itin prisivalgiusiems, kadangi abiem atvejais jausite diskomfortą, kuris ir trukdys užmigti. Venkite sunkaus maisto ar didelių jo porcijų vakarais ir pasistenkite nevalgyti bent dvi valandas prieš miegą.

Taip pat antroje dienos pusėje atsisakykite produktų, savo sudėtyje turinčių kofeino, nikotino ar alkoholio. Kofeinas ir nikotinas pasižymi stimuliuojančiu poveikiu, kuris gali tęstis iki poros valandų. Tuo tarpu alkoholis, nors ir gali iš pradžių sukelti mieguistumą, gali sutrikdyti miegą vėlesniu nakties metu. 

Būkite fiziškai aktyvūs dienos metu

Tyrimai rodo, jog mankštinimasis padeda greičiau užmigti ir pagerina pačio miego kokybę. Reguliarus fizinis krūvis, ypač rytais ar popietėmis, padidina kūno temperatūrą, kas iš pradžių suteikia žvalumo ir daugiau energijos. Visgi, vėliau, jai ėmus kristi iki įprastos jūsų kūno temperatūros, atsiranda mieguistumas, kuris gali padėti greičiau užmigti. Būtent dėl šios priežasties svarbu sportuoti pirmoje dienos pusėje, kad atsiradusią energiją galėtumėte panaudoti dienos darbams atlikti. 

Susikurti kambarį, kuris būtų idealus miegui – bene vienas svarbiausių aspektų. Dažniausiai tokį kambarį gali apibūdinti trys būtini veiksniai: vėsa, tamsa ir tyla. Turbūt kiekvienas yra patyręs, jog esant šviesos šaltiniui, kur kas sunkiau užmigti nei tamsoje. Dėl šios priežasties venkite ilgai žiūrėti į šviesą skleidžiančius ekranus prieš pat miegą.

Taip pat pasirūpinkite, jog kambaryje būtų žaliuzės ar roletai, kurie neleistų patekti bet kokiai šviesai jūsų miego metu. Žaliuzės iš Varle.lt – bus puikus pasirinkimas, jei ieškote geriausio kainos ir kokybės santykio.

Atsakingai rinkitės patalynę

Galbūt nustebsite, tačiau dar vienas veiksnys, darantis didelę įtaką žmogaus miego kokybei, yra ne kas kita kaip patalynė. Atsiminkite – kuo geresnė patalynė, tuo geresnis miegas.

Daugelis specialistų rekomenduoja rinktis patalynę, kuri būtų pasiūta iš tokių natūralių medžiagų kaip medvilnė ar linas, kadangi jos leidžia odai kvėpuoti ir geriau sugeria prakaitą, išsiskiriantį miego metu. Tokiu būdu kūnas neperkaista ir nėra sukeliamas diskomforto pojūtis. Jei kaip tik ieškote naujos patalynės sau ar savo šeimos nariams, didelį pasirinkimą rasite šioje nuorodoje

Nerimą palikite už miegamojo durų

Dažnai dabartinis gyvenimo tempas ir didelis darbo krūvis sukelia daugybę papildomų rūpesčių, apsunkinančių mūsų kasdienybę. Kaip bebūtų, pasistenkite savo rūpesčius išspręsti iki miego laiko arba susikurkite sau taisyklę, jog miegamasis – erdvė, kurioje rūpesčiai neegzistuoja.

Nors iš pradžių tai gali pasirodyti sunku, yra keletas būdų, kaip tai palengvinti. Išbandykite rašymo terapiją – prieš miegą užsirašykite viską, kas dedasi jūsų galvoje, ir palikite tai rytojui. Gi ne veltui sakoma, jog rytas už vakarą protingesnis. Be viso to, pasistenkite kasdien savo darbus suskirstyti prioritetiškai, kad vakarui liktų ne tokios svarbios užduotys.

Miegamojo erdvėje niekada nedirbkite ir neužbaiginėkite darbų, kadangi tik tada ši erdvė jums asocijuosis su poilsiu ir atsipalaidavimu. Galiausiai, galite išmėginti meditaciją – tai taip pat itin efektyvus būdas, norint greičiau ir lengviau užmigti.

Tikimės, jog šie patarimai palengvins jūsų kasdienybę ir pagerins jūsų savijautą ne tik dienos, bet ir nakties metu.