Ką žinote apie „dietą“: Išsigelbėjimas ar savęs apribojimas?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2017, Balandžio 15d.
  • 0
  • 949 Views

Vos tik didžioji dalis žmonių išgirsta žodį „dieta“, ima galvoti apie labai apribotą mitybos planą, kurį įprastai sudaro vos vienas ar keli maisto produktai. Tačiau toks požiūris į dietas susiformavo labai klaidingai. Trumpiau tariant, dieta nėra savęs ribojimas ir suvaržymas.

Dieta – tai sportas ir sveika, subalansuota mityba

Nors tiesą sakant, šiomis dienomis dietos apibrėžimą reikėtų išplėsti ir kartu kalbėti apie visus sveikos gyvensenos elementus. Tik tokiu atveju galima teisingai suprasti, kas iš tikrųjų yra „dieta“ ir kodėl kiekvienas iš mūsų turėtume tuo ne tik domėtis, tačiau taip pat ir propaguoti. Taigi, nuo ko pradėsime?

Žinoma, nuo mūsų jau minėtos mitybos! Tai, ką kasdien valgome, yra svarbiausia. Juk puikiai suprantama, kad be maisto mes neišgyventume, todėl maistas mūsų organizmui yra lyg kuras. Tačiau ar tikrai kiekvienas iš mūsų esame pasiryžę daryti viską, kad kasdien gautume pakankamai reikiamų vitaminų ir mineralų? Ar tikrai visuomet maitinamės sveikai ir subalansuotai? Be jokios abejonės, kad taip nėra, todėl pirmiausia turite suprasti, kad dieta, tai yra sveiki ir pilnaverčiai produktai, kuriuos vartojate kiekvieną dieną.

Teisinga dieta leis išvengti įspraudimo į griežtus mitybos rėmus

Dieta nėra savęs apribojimas ar įspraudimas į labai griežtus mitybos rėmus. Sveikai maitintis nėra sudėtinga. Juk sveikų produktų yra kur kas daugiau nei tų, kuriuos galime priskirti prie greito ir nesveiko maisto. Todėl pasiteisinti, kad nesimaitinate sveikai, nes tai yra pernelyg sudėtinga, tikrai negalima.

Juolab, jei norime būti sveiki, turėti pakankamai energijos ir niekada nesusidurti su viršsvorio problema. Todėl, kaip jau supratote, į dietą turėtumėte žvelgti kaip į tikrą ir vienintelį išsigelbėjimą, o ne į sudėtingą savęs apribojimą.

Nėra judėjimo – nebus ir dietos

Kaip jau minėjome, apsiriboti sveika ir subalansuota mityba tikrai nereikėtų. Jei norite gyventi sveikai, taip pat turite sportuoti. Ir kuo dažniau tai darysite, tuo geriau ir sveikiau jausitės. Be abejo, išsaugoti tinkamą savo kūno svorį galite ir vien tik subalansuotos bei sveikos mitybos pagalba, tačiau jei norite turėti gražias kūno linijas ir taip pat daug energijos bei motyvacijos niekada nesustoti ir visuomet judėti pirmyn, sportas yra tiesiog nepamainomas vaistas.

Ir net jei iki šiol nesportuodavote, nes manydavote, kad tai yra tik laiko švaistymas ir jums nėra jokios būtinybės veltui eikvoti savo energiją, pats metas tokį požiūrį pakeisti. Kai tai padarysite ir imsite sportuoti, jūsų sveikata gerės ne dienomis, o valandomis. Be to, jei taip pat norite sekti savo rezultatus, jums gali padėti žingsniamačiai, išmaniosios apyrankės ir kiti panašūs sportui ir sveikatingumui pritaikyti technologiniai prietaisai.

Žinoma, pradėti sportuoti reikėtų palengva. Tai reiškia, kad nereikėtų sukelti didelio streso savo kūnui. Juk turbūt žinote, kad jei ilgą laiką nesportavus vos vieną valandą skirsite labai sudėtingiems ir fiziškai sunkiems pratimams, dar ne vieną dieną jausite didelius raumenų ir sąnarių skausmus, jau nekalbant apie nuolatinį diskomfortą.

Pradėkite nuo lengvesnių pratimų ir pamažu didinkite fizinį krūvį. Tokiu atveju viskas vyks palaipsniui ir sistemingai. Be to, tai leis sportuoti nenutrūkstamai, nedarant didelių pertraukų atsigavimui (kurios būtinos, jei sportuojama labai intensyviai ir sunkiai).

Taigi, kaip matote, „dieta“ gali būti sudaryta iš daugybės skirtingų detalių. Jei tai suprasite, galite net neabejoti, kad jūsų gyvenimo kokybė taps kur kas aukštesnė, o jūsų savijauta – nepalyginti geresnė. Todėl imkitės veiksmų jau dabar ir neužilgo galėsite mėgautis puikiais rezultatais.