Ką verta žinoti apie dantų implantų priežiūrą?

Ką verta žinoti apie dantų implantų priežiūrą?

Norint, kad dantų implantai būtų ilgaamžiai, labai svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra: tiek individualia, tiek profesionalia. Kruopštus valymas šepetėliu, tinkamos dantų pastos ir burnos skalavimo skysčio pasirinkimas, tarpdančių valymas, reguliarus lankymasis pas odontologą – implantų priežiūros žingsniai, kurių nei vieno nederėtų praleisti.

Kasdienė priežiūra namuose

Iš karto po chirurginės implantų sriegimo procedūros žaizdos vieta yra jautri. Todėl kurį laiką jos negalima valyti šepetėliu. Norint užkirsti kelią apnašų kaupimuisi, reikėtų naudoti antibakterinį burnos skalavimo skystį su chloriksidinu be etilo alkoholio (jis gali išsausinti burnos gleivinę). Praėjus vienai ar keletui dienų po operacijos, implantus jau galima valyti specialiu, ypač minkštu šepetėliu.

Ant implantų tvirtinami dantų protezai šepetėliu valomi taip pat, kaip ir nuosavi dantys. Tai rekomenduojama daryti šluojamaisiais ir sukamaisiais judesiais (nuo dantenų link kramtomųjų dantų paviršių), du kartus per dieną: ryte, pavalgius pusryčius, ir vakare, prieš pat einant miegoti.

Žinoma, vertėtų nepamiršti ir tarpdančių siūlo bei šepetėlio. Šis asmeninės burnos higienos žingsnis ypač svarbus norint pašalinti kuo daugiau apnašų nuo dantų ir aplink implantą (-us). Tarpdančių siūlą galima naudoti bet kurio implantavimo procedūros etapo metu – tai leidžia ne tik pašalinti apnašas, bet ir palaikyti sveikesnes dantenas.

Įprastu šepetėliu gali būti sunku pasiekti tarpdančius, todėl patariama papildomai naudoti specialiai jiems skirtą šepetėlį. Juo patogu išvalyti tarpus iš abiejų implanto pusių. Naudojant tarpdančių šepetėlį svarbu būti atsargiems. Kitu atveju galima pažeisti tarp dantenų ir implanto susidarančią jungtį.

Reguliarus lankymasis odontologijos klinikoje

Reguliarus lankymasis pas burnos higienos specialistą svarbus kiekvienam ir ypač tiems, kuriems buvo atliktos dantų implantavimo ir protezavimo procedūros. Jiems profesionalią burnos higieną patariama atlikti ne rečiau kaip kas 6 mėn. Tiesa, šis dažnis gali skirtis, priklausomai nuo individualios paciento būklės.

Tam, kad nereikėtų blaškytis kiekvieną kartą ieškant geriausių savo srities specialistų, verčiau iškart pasirinkti visas reikiamas paslaugas teikiančią kliniką. Profesionali burnos higiena, implantavimas, dantų protezavimas– tai tik dalis paslaugų, kuriomis galima pasinaudoti modernioje odontologijos klinikoje.

Tinkamos dantų implantų priežiūros svarba

Kruopšti burnos higiena turint dantų implantus tiesiog būtina. Jeigu apnašos yra tinkamai nepašalinamos, gali atsirasti įvairūs dantenų pažeidimai, pasireikšti kraujavimas ir netgi uždegimas. Jam plintant giliau atsiranda rizika, jog išsivystys periimplantitas ir bus pažeistas aplink implantą esantis kaulas.

Šią komplikaciją galima prilyginti periodontitui. Pasireiškus tiek vienai, tiek kitai ligai, kurios yra sukeliamos panašių bakterijų, padidėja implanto atmetimo rizika. Taigi netinkama priežiūra gali tapti dantų implantų praradimo ir rimtų sveikatos problemų priežastimi.

Atsakingai pasirinktos priemonės, asmeninės burnos higienos laikymasis ir reguliarus lankymasis odontologijos klinikoje leidžia pasirūpinti dantų implantų ilgaamžiškumu.

Jeigu jus domina dantų protezavimas Vilniuje, ieškote patikimų specialistų ir išsamesnės informacijos rekomenduojame apsilankyti, susipažinti su galimybėmis ir susisiekti su Ozo klinika: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-protezavimas/.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū