Ką reikia žinoti apie muitinės formalumus? | Būkime sveiki

Ką reikia žinoti apie muitinės formalumus?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2018 26 gruodžio
  • 0
  • 234 Views

Prieš siunčiant įvairias siuntas į užsienį ar laukiant siuntinio iš užsienio verta pasidomėti ar joms nebus taikomi papildomi muitinės mokesčiai. Taigi prieš siunčiant jas, reiktų pasidomėti ar ta šalis, į kurią yra adresuojama siunta priklauso Europos Sąjungai. Jei tai yra ne Europos Sąjungos šalis, tuomet yra privalomas siuntos deklaravimas muitinėje ir ji gali dėl to būti užlaikyta. Rekomenduojama iš anksto pasidomėti kokia kvarka yra taikoma tarptautinėms siuntoms ir kokie papildomi tarifai papildomai galioja.

Pirmas dalykas ką reiktų žinoti, tai informacija ar jūsų siunčiami daiktai nepatenka į draudžiamų prekių sąrašą, kuris kiekvienai šaliai yra skirtingas.

Sekančiame žingsnyje, turite tiksliai nurodyti deklaracijoje kas yra jūsų siuntoje ir kokia yra tų daiktų vertė. Pareikalavus muitinės tarpininkui, būtina turėti įsigijimą įrodančius dokumentus arba tikslią informaciją arie siuntos turinį. Toliau muitinėje patikrinus jūsų siuntos kilmę ir adresą, kur ji yra siunčiama, vėliau bus išsiųstas pranešimas apie privalomus išmuitinimo mokesčius ir suformuota sąskaita apmokėjimui bei siuntos deklaracija. Amokėjus, jūs galėsite gauti iš kurjerio savo siuntą. Tokios pat taisyklės galioja ir siuntos gavėjui, jet siuntą siunčiate jūs.

Dažniausiai yra taikomi tokie mokesčiai: 21% PVM, jei siuntos vertė viršija 22 eurus. Siuntimo mokestis į šią sumą nėra įskaičiuojamas. O jei siuntos vertė viršija 150 eurų (išskyrus kvepalus), tuomet taikomas importo mokestis. Tikslų tarifą galite sužinoti muitinės duomenų bazėje LITAR. Tai pat gali būti taikomas ir išmuitinimo/tarpininkavimo mokestis. Jo dydis priklauos nuo muitinės tarpininkų taikomų įkainių.

Vadovaujantis Lietuvos akcizų įstatymu, taikomas akcizas už etilo alkoholį, taip pat ir esantį parfumerijos gaminiuose. Taip pat verta žinoti, kad muito mokesčiai nėra taikomi fizinių asmenų siuntoms, kurios yra deklaruojamos kaip dovanos ir jų vertė neviršija 45 eurų. Bet kokiu atveju ar siunčiant siuntą, ar laukiant jos gavimo iš užsienio, verta pasidomėti iš anksto ar nebus taikomi muitinės mokesčiai.

Naujienos iš interneto
x
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū