Įmonės gavo leidimus, gamins apie 2 tūks. tonų dezinfekcinio skysčio per mėn.

Vyras tepasi savo rankas definfekciniu skysčiu.

Kovo 6 dieną Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) informavo, jog įmonės, atitikusios rekalavimus, gali pradėti dezinfekcinio skysčio gamybą. Reikiamą leidimą tiekti rinkai rankų dezinfekantus įmonės gaus dar šiandien (įmonių sąrašas pateiktas žemiau).

Tai reiškia, kad įmonės gali gaminti dezinfekantus, o šis leidimas suteikia teisę parduoti šias priemones žmonėms bei užtikrinti valstybės poreikius. Skelbiama, kad bendri šių įmonių pajėgumai per mėnesį sieks 2000 tonų.

Įmonių, kurios gamins dezinfekcinius skysčius, sąrašas

Remiantis pranešimu spaudai, šiuo metu rankų dezinfekcinio skysčio gamybą gali pradėti šios įmonės:

  • UAB „Valentis“,
  • UAB „Ruvera“,
  • UAB „Asepas“,
  • UAB „Lesta“,
  • UAB „Danushis Chemicals“,
  • UAB „Cosmoway“,
  • UAB „Inovacinė įmonė „MKDS“,
  • UAB „BIOK Laboratorija“,
  • AB „Vilniaus degtinė“,
  • UAB „Koslita“.

„BIOK laboratorija“ paskelbė, kad gamybą pradeda jau rytoj.

Bendradarbiauja su verslo sektoriumi

Pranešime SAM papbrėžia, jog daro viską, ką gali, kad būtų suvaldyta situacija dėl koronaviruso grėsmės. Šis virusas plinta visame pasaulyje, jis naujas, su panašiais iššūkiais susiduria ir kitos šalys, ne tik Lietuva. Pažymima, kad yra bendradarbiaujama su verslo sektoriumi, vyksta intensyvūs darbai, kad būtų galima užtikrinti turimų rezervų papildymą reikiamomis priemonėmis.

Kaip jau skelbta, yra baigiamas formuoti vadinamasis valstybės užsakymas. Vakar vykusiame susitikime su verslo atstovais įvardinta, kad viešajam sektoriui gali reikėti apie 600 tonų dezinfekcinio skysčio, kuris per savivaldybes būtų išdalintas gydymo, ugdymo įstaigoms, muziejams ir kitoms valstybės ir savivaldybės viešojo sektoriaus įstaigoms. Pirmas užsakymas sieks 100 tonų dezinfekcinio skysčio rankoms. Už šias prekes verslui bus sumokėta.

Pasak SAM, dezinfekcinio skysčio užteks visiems – problema beveik išspręsta, leidimų klausimai išspręsti, yra daugiau kaip keliolika gamintojų ir tiekėjų, kurie turi leidimus. Leidimų išdavimas skubos tvarka, t. y. trumpesniais terminais, nėra kliūtis įmonėms galinti dezinfekantus. Įmonės užsakymus įgyvendins, jei tai leis jų technologiniai pajėgumai.

Primename, kad vakar Vyriausybė, SAM prašymu, iš valstybės rezervo skyrė per 300 tūkst. eurų ekstremaliai situacijai suvaldyti. Dalis šių lėšų numatyta būtent dezinfekcinių priemonių įsigijimui.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū