Fermentais praturtinta duona gerina kraujotaką taip pat kaip uogos

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020, Lapkričio 24d.
  • 0
  • 701 Views
Fermentais praturtinta duona gerina kraujotaką taip pat kaip uogos

Leidinyje „Clinical Nutrition“ pasirodė Redingo universiteto ir žemės ūkio tyrimų instituto Rothamsted Research atliktas tyrimas, kuriame teigiama, kad fermentais praturtinta viso grūdo duona pagerina kraujotaką.

Ferulo rūgšties kiekis padidėja daugiau kaip 5 kartais

Mokslininkų komanda viso grūdo duoną papildė fermentais, padidindami duonoje esantį mikroelemento ferulo rūgšties kiekį daugiau kaip penkiais kartais.

Pastebėta, jog fermentais praturtintos duonos vartojimas trumpuoju periodu pagerina kraujagyslių funkciją lygiai taip pat kaip uogų, žaliosios arbatos ar kakavos vartojimas.

Mikroelementų gausa gali pasižymėti daugeliui įprasti produktai

Nors jau kuris laikas kalbama, kad uogos, žalioji arbata ar kakava dėl savo sudėtyje esančių polifenolių turi teigiamos įtakos žmogaus sveikatai, ne visi žmonės turi galimybių suvartoti tokį jų kiekį, kad gautų naudos savo sveikatai.

„Mūsų tyrimas parodo, jog galima pagerinti įprastinių ir dažnai vartojamų produktų, tokių kaip duona, maistines savybes, kad organizmas iš jų gautų reikalingą mikroelementų kiekį“, – komentavo Redingo universiteto profesorius, vyriausiasis tyrimo autorius Jeremy Spenceris.

Bandymas atliktas su 19 tiriamųjų

Mokslininkai į klinikinį bandymą pakvietė devyniolika sveikų vyrų. Tiriamieji atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į dvi grupes: vieni iš jų vartojo fermentais praturtintą duoną, kiti – įprastą viso grūdo.

Rezultatai parodė, jog fermentais praturtintą duoną vartojusiems tiriamiesiems organizme nustatytas didesnis ferulo rūgšties kiekis bei trumpuoju laikotarpiu pagerėjusi kraujo cirkuliacija, siejama su sveika kardiovaskulinės sistemos būkle.

Įprasta viso grūdo duona nesuteikia tokio pat efekto

Viso grūdo ir daug skaidulų turinčios duonos pasižymi panašiu fenolinių junginių kiekiu kaip ir kiti „supermaistui“ priskiriami maisto produktai, tačiau kadangi duonoje esantys junginiai yra lėčiau skaidomi, teigiamas efektas sveikatai pasireiškia tik reguliariai ir ilgą laiką vartojant duoną.

„Tačiau papildžius duoną fermentais, kurie padidina ferulo rūgšties kiekį, teigiamas duonos vartojimo poveikis sveikatai pasireiškia iškart“, – nurodė kita tyrimo autorė dr. Alison Lovegrove.

Mokslininkai tikisi, kad jų gauti rezultatai paskatins duonos gamintojus gerinti duonos gamybos technologiją. Be to, jų manymu, šis metodas gali būti pritaikomas ir kitų grūdinių produktų gamyboje.