ES paramos lėšomis modernizuojama Lietuvos poliklinikų diagnostinė aparatūra

Ne mažiau kaip 20 000 Lietuvos gyventojų per metus bus pagerinta antrinio lygio ambulatorinių paslaugų kokybė ir prieinamumas įgyvendinus 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą VšĮ “Kauno Centro poliklinikoje”. Už 820 000 Lt modernizavus šios poliklinikos radiologijos padalinį, įdiegus naują medicininę įrangą, radiologijos, endoskopijos ir echoskopijos paslaugos bus ne tik geriau prieinamos gyventojams, bet ir taps kokybiškesnė.

“Tokių projektų įgyvendinimas padeda siekti visiems mums svarbaus tikslo – gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, – sako Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė. – Svarbu, kad vienos didžiausių Kauno poliklinikų radiologijos padalinio atnaujinimas ne tik suteiks galimybes laiku diagnozuoti ligą, bet ir pagerins medikų darbo sąlygas. 2011 m. Lietuvoje planuojama įgyvendinti dar 6 antrinio lygio ambulatorines paslaugas gerinančius projektus, jiems skirta 14 mln. Lt.”.

Iki šiol pacientai turėjo ribotas galimybes VšĮ “Kauno Centro poliklinikoje” gauti laiku ir kokybiškas radiologijos, endoskopijos ir echoskopijos paslaugas, nes tyrimai buvo atliekami pasenusiais rentgeno aparatais, nebuvo specializuota įranga aprūpintų radiologų darbo vietų, taip pat nebuvo galimybės skaitmeninius rentgeno vaizdus perduoti tiek savos poliklinikos gydytojams, tiek į kitas gydymo įstaigas, siunčiant pacientus konsultacijoms.

Visas šias problemas išsprendė pagal 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtros bei stacionarinių paslaugų optimizavimo priemonę įgyvendintas projektas “VšĮ Kauno Centro poliklinikos radiologijos padalinio modernizavimas ir teikiamų ambulatorinių paslaugų plėtra bei kokybės gerinimas”. Modernizavus poliklinikos radiologinį padalinį ne tik atliktas patalpų remontas, bet ir įsigyta, modernizuota reikalinga diagnostinė medicinos įranga, skirta antrinio lygio ambulatorinėms paslaugoms teikti (dviejų darbo vietų rentgeno aparatas su skaitmeninimo sistema, echoskopas, vaizdo gastroskopas ir vaizdo kolonoskopas).

Projekto metu įdiegta medicininė įranga naudojama poliklinikos pacientų sveikatos problemoms nustatyti. Šios medicininės įrangos diegimas suteikia galimybę mažinti pavojaus sveikatai tikimybę. Tobulesnė radiologinė ir kita diagnostinė aparatūra ne tik palengvina diagnostikos ir gydymo procesą, bet ir taupo lėšas bei laiką.

Daugiau informacijos:

Asta Suveizdienė, SAM Europos Sąjungos paramos skyrius, tel. (8 5) 266 1497, asta.suveizdiene@sam.lt

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt

Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy