Dermatologai dalinasi įpročiais sveikai odai

  • Autorius: Guostė B.
  • 2015, Rugpjūčio 25d.
  • 0
  • 556 Views
Dermatologai dalinasi įpročiais sveikai odai

Ar esate įsitikinusi, jog teisingai prižiūrite savo odą? Gali būti ir taip. Tačiau dermatologai rekomenduoja peržiūrėti savo įpročius.

Naujas sezonas – naujas drėkinamasis kremas

Naujas sezonas atneša vis naujų problemų su oda, ir šias problemas reikia spręsti nedelsiant. Vadinasi, kiekvieną sezoną reikia keisti ir odos priežiūros ypatumus, ir priemones. Tačiau jei šveitikliai ir naktiniai makiažo valikliai gali likti tie patys, tai patį pagrindinį dalyką – drėkinamąjį dienos kremą – būtina yra keisti. Šaltuoju metų laiku reikėtų riebesnio kremo, o vasarai tinka ir lengvesnės tekstūros priemonė: neriebūs kremai ir losjonai. Sezoniniu metu reiktų kombinuoti lengvą ir riebų kremą.

Jokių trynimų!

Bent jau veidui. Šveisti veidą geriau be kempinių ir jokių kitų šiurkščių priemonių. Kodėl? Nes taip atveriamas kelias bakterijoms. Dažni šveitimai tikrai nereikalingi. Net ir pačių delikačių šveitiklių nereikėtų naudoti kasdien. Užtenka dviejų kartų per dieną, kitaip oda bus sudirgus. Juk nereikalingas ir dažnas šveitimas – tai odos žalojimas, mikroskopiniai įdrėskimai ir įbrėžimai.

Grožis iš vidaus

Oda atspindi viso organizmo būklę. Ir tai tiesa. Pilka, pabjurusi oda reiškia, kad ir viduje kažkas yra negerai. Reguliarus vidinių organų valymas – tiesus kelias į švarų veidą ir blizgančią odą. Maisto racione daugiau naudokite citrinos ir kivi.

Papildomas drėkinimas

Pakankamai drėgna oda atrodo jaunesnė, beveik nesimato raukšlių. Tačiau ne visuomet užtenka vien tik drėkinamojo kremo. Naudokite visus būdus, kad tik odai užtektų vandens ir drėgmės. Geras sprendimas – oro drėkinimas. Jis ypatingai tampa aktualus šaltuoju periodu, tačiau tinkamas ir vasarą. Tuomet galima ne taip griežtai skaičiuoti išgerto vandens kiekį, o tai aktualu įtemptai ir daug dirbančioms moterims – juk lakstyti į tualetą ne visuomet patogu darbo vietoje.

Kavamanėms

Tik nedidelės kavos dozės yra naudingos odai, kai oda yra antioksiduojama. Tačiau nuo kavos organizmas dehidratuoja. Drėgmės nebuvimas iš karto atsiliepia ir odai bei jos žvilgėjimui. Todėl jei jau geriate kavą, tuomet kiekvieną kavos puodelį reikia kompensuoti papildoma vandens stikline. Tas pats galioja ir alkoholiui.

Apsauga nuo saulės

Jei turite tamsių pigmentinių dėmių ant odos, tuomet apsauga nuo saulės tiesiog būtina. Jei esate saulėje be jokios apsaugos, tuomet tamsios dėmės taps dar tamsesnės, nes jos visų pirma ir veikiamos saulės spindulių. Todėl dėmių ir kitos kontrastas išaugs dvigubai.

Kaukes tepti išmintingai

Naminės kaukės – labai geras dalykas, tačiau jei jūs nežinote, kai konkrečiai veikia kažkokie ingredientai, tuomet geriau neeksperimentuokite. Kad ir koks madingas ir ypatingas būtų receptas. Tarkim, yra atvejų, kai veidą galima nusideginti su papajų rūgštimi. Kai kurios vaisių rūgštys gali labiau pakenkti nei padėti. Trys pagrindiniai komponentai, kurios išbandytos laiko – avižos, alijošius ir avokadas.

Neskubinkite įvykių

Niekada nereikėtų tikėtis stebuklingų rezultatų nuo kažkokios priemonės ar procedūros. Tarkim, kai kurioms procedūroms reikia 21 dienos vien tik tam, kad oda priprastų prie pačios priemonės. Jei gavosi rezultatas ne toks, kokio tikėjotės, dar nereiškia, kad jis yra nenaudingas. Atminkite, kad profesionali kosmetika ir procedūros salonuose vyksta bei veikia odą kitaip, o naudingų ingredientų koncentracija yra stipresnė. Todėl nereikėtų lyginti salone ar namuose atliekamų procedūrų.

Keiskite agurką į bulvę

Įprastus agurko griežinėlius ant akių pakeiskite bulve. Ji veiksmingesnė, efektyviau šalina pajuodimą ir paburkimą aplink akis. Ji lygina odą, gerina kraujotaką, be to, skirtingai nei agurkas – dezinfekuoja. Bulvių krachmolas veikia kaip priešuždegiminė priemonė, o bulvių sudėtyje esančios rūgštys sumažina bet kokius patinimus. Geriausiai bulvę naudoti prieš tai ją padėjus į šaldytuvą.