Dantų implantavimo procedūra: gydytojas Z. Romanovas atsako, ką būtina žinoti

  • Autorius: Guostė B.
  • 2022, Sausio 14d.
  • 0
  • 2008 Views
Danties implantas (3d)

Nors dantų netekimas dažnai siejamas su senjorų sveikatos problemomis, iš tiesų nuo to nėra apsaugotas nė vienas: danties netekti gali ir labai jauni žmonės. Tai kelia kompleksus dėl estetikos ir papildomas sveikatos problemas. Gydytojas odontologas Zigmantas Romanovas atsako, koks veiksmingiausias sprendimas netekus dantų ir ko tikėtis planuojant dantų atkūrimą.

Pasak gydytojo odontologo Z. Romanovo, dantų netekimas pakenkia visapusiškai. „Pacientams kyla kompleksai dėl išvaizdos, sutrinka normali kramtymo ir virškinimo funkcija, nyksta žandikaulio kaulas. Netekus kelių ir daugiau dantų, imama švepluoti.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad netektas dantis gali įspėti apie rimtas problemas, pavyzdžiui, netinkamą burnos higieną, įvairias dantų ir dantenų ligas. Būtent tai yra pagrindinės dantų praradimo priežastys. Todėl reikia pasirūpinti ne tik dantų atkūrimu, bet ir šių problemų sprendimu“, – įspėja gydytojas.

Jo teigimu, efektyviausias sprendimas dantų atkūrimui – dantų implantacijos procedūra, kurios metu gali būti atkuriami visi netekti dantys.

Nuogąstavimai ruošiantis dantų implantacijai

Dauguma žmonių ruošiantis šiai procedūrai nerimauja, kad dantų implantavimas yra skausmingas, sudėtingas, trumpalaikis ir rizikingas – esą paciento organizmas gali atmesti įsriegtą implantą.

Gydytojas odontologas Z. Romanovas paneigia šiuos mitus. „Implantacija yra saugus ir efektyvus dantų atkūrimo metodas, plačiai naudojamas visame pasaulyje. Šis metodas apsaugo šalia esančius dantis nuo pažeidimų, užtikrina stabilumą kramtant maistą ir leidžia pacientui džiaugtis natūralia, estetiška šypsena. Gydymo metu taikome nejautrą, todėl skausmo taip pat nejausite“.

Dantų implantaiPopuliariausi dantų implantų tipai

Pacientams dažniausiai naudojami šie implantų tipai:

  • Sraigtiniai dantų implantai yra vienas populiariausių sprendimų, kuris suteikia natūralų rezultatą ir tinka daugeliui pacientų. Šie implantai gaminami iš titano, kuris puikiai prisitaiko prie organizmo, nealergizuoja, nedirgina burnos gleivinės ir greitai prigija.
  • Plokšteliniai dantų implantai dažnai naudojami kaip atrama tiltiniams protezams. Šie implantai labiau tinka senjorams, nes vyresnio amžiaus pacientų dantinės ataugos yra siauros, aukštos. Šis metodas naudojamas gana retai, vietoje jo siūlomos efektyvesnės alternatyvos.
  • Poantkauliniai implantai naudojami kaip atrama tiltiniams protezams, tokiais atvejais, kai yra sunykusi dantinė apatinio ar viršutinio žandikaulio dalis ir neįmanoma dantų atkurti įprastais metodais. Poantkauliniai implantai nėra sriegiami kaulą: jie tvirtinami ant kaulo, po antkauliu.

Kaip vyksta implantacijos procesas?

Dantų implantavimasGydytojo odontologo Z. Romanovo teigimu, kiekvienas atvejis yra individualus. „Pirmiausia pacientas turėtų kreiptis į odontologą, kuris vizito metu atliks panoraminę rentgeno nuotrauką ir galės įvertinti dantų bei kitų burnos audinių, žandikaulio kaulo būklę. Pirmojo vizito metu gydytojas įvertins paciento kaulinį audinį ir prireikus paskirs papildomas audinių atkūrimo procedūras. Taip pat suteiks daugiau informacijos apie implanto galimybes, gydymo trukmę ir kainą “, – aiškina specialistas.

Implantavimo dieną pacientui suleidžiama vietinė nejautra, kuri padeda išvengti diskomforto procedūros metu. Vieno danties implantacija paprastai trunka apie 30 minučių, tačiau tai irgi priklauso nuo konkrečios situacijos. Atlikus implantaciją, implantai turi prigyti prie kaulo. Tai trunka apie 2-3 mėnesius.

Implantas yra šaknies pakaitalas, todėl ant šios restauracijos turi būti tvirtinami pasirinkti protezai. Nuimami dantų atspaudai ir dantų technikų laboratorijoje gaminamos restauracijos– vainikėliai, tiltai ar plokšteliniai protezai. Juos gydytojas odontologas pritvirtina prie implantų.

Kokia turi būti implantų priežiūra?

Atkūrus prarastus dantis, svarbiausia užduotis – tinkama dantų implantų priežiūra. „Siekiant ilgalaikio rezultato, sveikų dantų ir burnos gleivinės, implantais atkurtus dantis prižiūrėkite kaip natūralius. Rekomenduoju naudoti ir vieno danties šepetėlį, kuris padeda geriau prieiti prie pavienių dantų. Taip pat nepamirškite tarpdančių valymo siūlu, galite papildomai įsigyti burnos irigatorių. Reguliariai (1-2 kartus per metus) atlikite profesionalios burnos higienos procedūrą“, – teigia gydytojas odontologas Z. Romanovas.

Laikantis šių patarimų, dantų implantacijos rezultatais ir puikia sveikata džiaugsitės ilgus metus!