Dantų implantai – jų rūšys ir ypatybės, apie kurias verta žinoti

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020, Lapkričio 9d.
  • 0
  • 1017 Views
Dantų implantai, jų rūšys ir ypatybės

Dantų priežiūra yra vienas opiausių sveikatos klausimų, kadangi gali sukelti rimtų ir finansiškai brangiai kainuojančių sveikatos problemų – viena jų – gydymas implantais.

Dantų atkūrimas implantais jau seniai nėra siejamas su amžiumi – šių paslaugų vis dažniau prireikia ir jauniems žmonėms, todėl jų aktualumas vis labiau auga, o kartu daugėja ir klausimų: kokias priemones rinktis, iš kokių apskritai galima rinktis ir kiek tai kainuoja.

Dantų implantų rūšys

Dantų implantai skirstomi į dvi rūšis – vieni naudojami tais atvejais, kai implantas gali būti tvirtinamas kauliniame audinyje, kiti – kai kaulinio audinio nebeužtenka ir tenka implantą tvirtinti ant jo.

Kadangi dažniausiai gydymas implantais atliekamas laiku ir kaulinio audinio procedūrai atlikti užtenka, populiariausias yra pirmasis variantas – sraigtiniai implantai. Antrasis pasirinkimas – poantkauliniai implantai – tvirtinami rečiau.

Sraigtiniai implantai

Sraigtiniai implantai yra geriausiai pažįstama implantų rūšis. Tai varžtą primenantis implantas, kuris sriegiamas į natūralius arba dalinai atkurtus kaulinius audinius.

Sraigtinio implanto tvirtinimo procedūra yra gana nesudėtinga ir tais atvejais, kai natūralaus kaulinio audinio užtenka, yra gana greita. Šios rūšies dantų implantacijos kaina priklauso individualios paciento situacijos, tačiau paprastai siekia apie 500 eurų.

Poantkauliniai implantai

Poantkauliniai implantai yra kiek rečiau pasitaikantis variantas, kadangi ši alternatyva taiko tik tais atvejais, kai natūralaus kaulinio audinio, į kurį būtų galima sriegti sraigtinį implantą, nebėra ir nebėra galimybės audinio priauginti.

Poantkaulinis implantas tvirtinamas ant kaulo, uždedamas po antkauliu. Šios rūšies implantai gaminami individualiai pagal paciento antspaudus, todėl visas procedūros laikas yra ir ilgesnis, ir sudėtingesnis. Visiškai atlikti tokios rūšies implanto tvirtinimą reikalingos dvi operacijos.

Dėl procedūros sudėtingumo ir būtino maksimalaus tikslumo, šių dantų implantų kaina yra kiek didesnė nei sraigtinių ir visais atvejais priklauso nuo konkrečios situacijos, paciento būklės.

Tinkamą implantą parinks odontologas

Kuri implantų rūšis reikalinga pacientui, visada parenka prižiūrintis gydytojas-odontologas. Prieš tai būtinai atlikęs visus būtinus tyrimus (rentgenogramą, dantų skenavimą), įvertinęs kaulinių audinių būklę (ar jų kiekis pakankamas, ar reikalingas kaulo priauginimas ar, galbūt, iškart būtinas atlikti gydymas poantkauliniu implantu).

Tikslią dantų implantacijos kainą pacientas sužino prieš procedūrą, ji priklauso nuo daugybės faktorių: reikiamų atlikti tyrimų ir procedūrų, implantų gamintojų ir konkrečių žaliavų. Ne visada pigiausias pasirinkimas yra prasčiausias, kaip ir brangiausias neretai nusileidžia kokybe kitoms alternatyvoms. Apie konkrečias priemonių savybes geriausia teirautis specialisto.

Rekomenduojama klinika

Šv. Kristoforo odontologijos klinikos dantų implantacijos ir kitų paslaugų kainynas.

Šv. Kristoforo odontologijos klinika

Kęstučio g. 33-2, LT-08121, Vilnius

Mob. tel.: +370 620 84477

Tel.: +370 5 2617143

El. p.: [email protected]

Web: https://www.kristoforoklinika.lt

Facebook: https://www.facebook.com/kristoforoklinika.lt

Vieta žemėlapyje: