Dantų balinimas: tiesa ir mitai

  • Autorius: Guostė B.
  • 2017, Rugsėjo 16d.
  • 0
  • 680 Views

Tikriausiai, daugelis svajoja apie baltą šypseną, o dantų balinimas yra viena iš tų procedūrų, kuri  gali priartinti prie ką tik įvardinto tikslo. Taip jau susiklostė, kad balta šypsena – balti dantys neretai yra siejami su jaunyste, sveiku žmogumi, estetika ir grožiu. Tad, tikriausiai, natūralu, kad nemaža dalis žmonių nori turėti baltus dantis.

Vis dėlto, ši procedūra yra neatsiejama ir nuo daugybės tiesų ir mitų. Jų yra tiek daug, kad baltus dantis norintys turėti asmenys neretai nebesupranta, kas tiesa, o kas – ne. Taigi, kas tai per mitai? Peržvelkime kelis.

Tiesa ar mitas, kad dantų balinimas – šių dienų procedūra?

Nors, greičiausiai, nemaža dalis, ko gero, atsakytų, kad tai yra šių dienų galimybė, iš tiesų taip nėra. Pasirodo, šis užsiėmimas jau gyvavo labai seniai. Pavyzdžiui, tai darė ir senovės egiptiečiai, ir žmonės viduramžiais. Savaime suprantama, to laikmečio ir šių dienų procedūrų eiga bei priemonės tikrai gerokai skyrėsi (pavyzdžiui senovės egiptiečiai, kaip manoma, tikriausiai, naudojo pemzą miltelių pavidalu ar sutrinto kiaušinio lukštą – nemaža dalis tais laikais naudotų priemonių dantis sugadindavo). Taigi kaip žmonės dantis balindavo senovėje ir kaip tai daroma dabar (būdai, priemonės ir rezultatas) skiriasi, tačiau tiek senovės žmonių, tiek ir dabartinių tikslas buvo/yra tas pats – turėti baltus dantis.

Tiesa ar mitas, kad balinimas odontologijos klinikoje yra toks intensyvus, kad gali pakenkti dantenoms?

Galima išgirsti nuomonių, kad ši procedūra odontologijos klinikose yra tokia intensyvi, jog gali pakenkti dantenoms. Tačiau yra sprendimai, kaip dantenos yra apsaugomos. Pavyzdžiui, dantis balinant lazerių, dantenos yra padengiamos specialia apsaugine medžiaga. Iš tiesų, yra ne vienas dantų balinimo būdas ir dantų balinimo specialistas per konsultaciją gali papasakoti, kuo jie skiriasi ir kokių rezultatų žmogus gali tikėtis, kaip balinimo metu yra apsaugomos dantenos.

Tiesa ar mitas, kad naminės dantų balinimo priemonės nėra veiksmingos?

Ne paslaptis, kad daugelį žmonių vilioja dantų balinimo galimybės namuose. Vis dėlto, nemaža dalis jų yra linkę tvirtinti, kad galbūt jos nėra veiksmingos. Tad kaip yra iš tikrųjų? Prieš balinant dantis namuose, rekomenduojama pasikonsultuoti su dantų balinimo srities specialistu. Reikėtų suprasti, kad ne visos priemonės gali suteikti norimą rezultatą. Juk ir patamsėjusių dantų priežastys yra ne viena. Tad profesionalaus dantų balinimo specialisto konsultacija gali padėti sulaukti norimų rezultatų.