Ar tikrai žinai, kaip prižiūrėti savo dantis?

  • Autorius: Guostė B.
  • 2016, Gruodžio 11d.
  • 0
  • 622 Views

Išsivalyti dantis kiekvienas išmokstame dar vaikystėje. Tačiau neatnaujinamos žinios dažnai išblėsta ir leidžiame sau „patinginiauti“ kartais pamiršdami išsivalyti dantis ar pro ausis praleisdami rekomendacijas naudoti papildomas priemones dantų priežiūrai. Tad šiandien pasitelkę www.fabricadentis.lt informaciją prisiminsime kaip prižiūrėti dantis.

Kaip atrodo ideali dantų valymo rutina?

Ryte išsivalomi dantys dantų pasta ir šepėteliu. Vakare tarpudančiai išvalomi dantų siūlu, ir išsivalomi dantų pasta bei šepetėliu. Daugiau kartų per dieną valyti nerekomenduojama, nebent būtų nurodęs gydytojas. Valant per dažnai galima pažeisti dantų emalį bei dantenas. Tuo tarpu po kiekvieno valgio reikėtų išsiskalauti burną. Jei po ranka nėra dantų skalavimo skysčio, reikėtų išsiskalauti bent su paprastu vandeniu.

Daugiausiai dėmesio skiriama tinkamam dantų pastos pasirinkimui. Rekomenduojama rinktis pastas, kurios neturi abrazyvinių dalelių, t.y. nepažeidžia dantų emalio. Geriausiomis dantų pastomis laikomos praturtintos specialiomis priemonėmis, pavyzdžiui, augaliniais ekstraktais, antiseptikais, fluoridais ar mineralinėmis medžiagomis. Renkantis dantų pastą galima pasirinkti pagal tai kas yra aktualu – norima balinti dantis, sumažinti dantenų kraujavimą ar apnašų susidarymą.

Deja, dantų šepetėlis nėra vienintelis, kurį reikia turėti savo dantų priežiūros arsenale. Burnoje daug ertmių, kurių šepetėlis ar tarpudančių siūlas negali pasiekti. Sunkiausiai pasiekiamos dalys yra burnos galas, liežuvio šaknis, po liežuviu, ties dantenų riba, skruostų gleivinės. Būtent šioms vietoms valyti naudojami skalavimo skysčiai, kurie naikina bakterijas, malšina skausmą ir uždegimą, bei yra efektyvi priemonė pažabojanti apnašų kaupimąsi. Visgi, per dažnai juos naudoti negalima, kadangi stipri skysčių koncentracija gali išbalansuoti natūralią burnos mikroflorą. Beje, liežuvio valymas specialiu šepetėliu, palieka ne tik švarų liežuvį, tačiau ir mažina apnašų ant dantų kaupimąsi, pagerėja burnos kvapas.

Apie problemas išduoda kraujuojančios dantenos

Bakterinio apnašo kaupimasis ant dantų yra pagrindinė dantenų uždegimo priežastis. Uždegimą išduodantis požymis yra kraujuojančios dantenos. Uždegimo pasekmės gali būti itin nemalonios, pavyzdžiui, susergama periodontitu arba pradeda kristi arba išgesti dantys.

Norint to išvengti, reikia ne tik valytis dantis teisingai, taip kaip aptarta anksčiau, tačiau ir reguliariai lankytis pas odontologą bei higienistą.