Ar Lietuvos romų vaikai apsaugoti nuo vakcinomis valdomų ligų?

  • 2018 19 lapkričio
  • 0
  • 102 Views

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2016 m. pasaulyje apie 116,5 mln. naujagimių ir kūdikių buvo paskiepyti nuo difterijos, stabligės, kokliušo, tačiau apie 12,9 mln., tai yra beveik 1 iš 10 kūdikių paskiepyti nebuvo. Neskiepijami naujagimiai ir vaikai susiduria su rimtu pavojumi užsikrėsti vakcinomis valdomomis infekcijomis, patirti komplikacijų ar mirti.

Išanalizavus romų vaikų skiepijimo apimčių situaciją Europos ir pasaulio šalyse, nustatyta, kad būtent romų vaikų skiepijimo apimtys visose valstybėse nepakankamos. Tiriama buvo ir Lietuvoje gyvenančių romų vaikų skiepijimų situacija. Vienas iš tyrimų tikslų – įvertinti Lietuvoje gyvenančių romų vaikų iki 18 metų, paskiepytų nuo tuberkuliozės, hepatito B, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, difterijos, stabligės, kokliušo, poliomielito, B tipo Haemophilus influenzae infekcijų skiepijimo apimtis. Išvada – Lietuvoje romų vaikai skiepijami nepakankamai, o skiepijimo apimtys yra žymiai mažesnės nei bendroje šalies vaikų populiacijoje.

Plačiau apie tai  išgirsite 6-ojoje nacionalinėje užkrečiamųjų ligų konferencijoje, kuri Vilniaus universiteto Medicinos fakultete prasidės lapkričio 29 d. Pranešimą „Romų vaikų skiepų aprėpčių tyrimo rezultatai“ skaitys Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja Daiva Razmuvienė.

Nacionalinė užkrečiamųjų ligų konferencija vyks š.m. lapkričio 29–30 d. (ketvirtadienis/penktadienis) Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, M.K.Čiurlionio g. 21.  

Konferencijoje bus pristatoma naujausia informacija apie gyventojų sergamumą užkrečiamomis ligomis, jų grėsmes kariuomenėje, įkalinimo įstaigose, tarp jaunimo.

  • Ekspertai dalinsis informacija apie gripo, TB keliamas problemas Lietuvos gyventojams, skiepų pašalinių reakcijų tendencijas, naujausius užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.
  • Pirmą kartą konferencijoje bus analizuojami užkrečiamųjų ligų socialiniai veiksniai: sveikatos raštingumas, kodėl nenoriu skiepytis? ir kt.
  • Bus pristatyti trijų naujausių tyrimų rezultatai: 1) apie romų vaikų skiepų aprėptis, 2) gyventojų nuostatas į pažeidžiamas grupes, 3) gyventojų nuomonės apie ŽIV prevencines priemones.
  • Sužinosime, kokias pamokas išmokome ir kokie iššūkiai dar laukia jau 30 metų Lietuvai gyvenant su AIDS.

Konferencijos PROGRAMA ir REGISTRACIJArasite čia.

 
Konferencijos programą ir registraciją rasite čia.
 
Maloniai kviečiame!

Pranešimą paskelbė: Gintarė Bazevičiūtė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Mielas skaitytojau, jei neradai turinio kurio ieškojai – parašyk mums apie ką norėtum sužinoti daugiau (el. paštu biuras@bukimesveiki.lt arba Facebook’e) ir mes būtinai į tai atsižvelgsime. Siekiame kurti aktualų, kokybišką ir naudingą turinį visiems mūsų lankytojams. Ačiū, kad daliniesi! 💓

Turinys pagal kūno dalį:

Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū
Privacy Policy