Antioksidantų ir nukleotidų perteklius skatina vėžį, patvirtino naujas tyrimas

  • Autorius: Justinas B.
  • 2020, Lapkričio 11d.
  • 0
  • 837 Views
Antioksidantų ir nukleotidų perteklius skatina vėžį, patvirtino naujas tyrimas

Žmogaus organizme gali pasireikšti daugiau kaip 100 vėžio tipų, kuriuos visus jungia du metaboliniai procesai, sukeliantys onkologinę ligą, teigiama naujausioje Pensilvanijos universiteto Perelmano medicinos mokyklos atliktoje studijoje.

Mokslininku teigimu, suvokimas apie šiuos metabolinius mechanizmus gali padėti užkirsti kelią įvairių vėžio tipų išsivystymui.

Įtakos turi antioksidacinė gynybos sistema ir nukleotidų sintezė

Mokslininkai atrado, jog padidėjusi organizmo antioksidacinės gynybos sistema ir nukleotidų sintezė sąlygoja sveikos ląstelės transformaciją į vėžinę ląstelę.

Genai, asocijuojami su vėžiniais susirgimais, skatina ląsteles kovoti su oksidacinio streso veiksniais ir sintetinti nukleotidus, kurie reikalingi ląstelių išgyvenimui ir augimui.

Specifiniai metaboliniai fermentai pakeičia ląstelių funkcionavimą

Nuo ankstyvojo XX amžiaus 9 dešimtmečio buvo identifikuota itin daug genų, kurie suaktyvinti užveda vėžinį procesą organizme. Tačiau iki šiol nebuvo apibendrinta, kokiu būdu sveikas ląsteles jie paverčia į vėžines ląsteles.

„Mes nutarėme ištirti, kaip tam tikri metaboliniai fermentai (enzimai) sukelia vėžinius pokyčius ląsteliniu lygmeniu. Pastebėjome, jog dėl fermentų poveikio padidėjus sveikų ląstelių pajėgumui kovoti su oksidaciniu stresu ir skatinti nukleotidų gamybą, jos pakinta į vėžines ląsteles“, – komentavo vyriausias studijos autorius, Perelmano medicinos mokyklos profesorius Xiaolu Yang.

Anot mokslininkų, užkirtus kelią šiems metaboliniams procesams, galima išvengti vėžinių ląstelių atsiradimo.

Antioksidantų ir nukleotidų perteklius „palaiko“ naviko augimą

Tyrimo metu mokslininkai perteklinai padidino G6PD geno aktyvumą, kuris sukėlė fermento gliukozės 6-fosfato dehidrogenazę. Šis fermentas yra bene kiekvienos organizmo ląstelės sudedamoji dalis, atsakingas už angliavandenių apdorojimą.

Specifinio geno sukelta gliukozės 6-fosfato dehidrogenazė sveikas ląsteles pavertė vėžinėmis ir sukėlė navikų susidarymą.

Tyrėjai toliau analizavo, kokie mechanizmai sukelia perteklinį G6PD geno aktyvumą, sąlygojantį ląstelių pokyčius.

Tyrimai parodė, kad antioksidantai – skirtingai negu yra manoma – palaiko naviko augimą organizme. Antioksidantų kupina terpė yra ideali aplinka naviko formavimuisi. Be to, kaip parodė tyrimas, vėžio vystymąsi skatina ir padidėjusi nukleotidų gamyba.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog antioksidantų perteklius organizme gali susidaryti vartojant maisto papildus su didelėmis antioksidantų dozėmis. Antioksidantai, gaunami su maistu, žalos organizmui neturi.

Justinas B.

Justinas yra redaktorius, rašytojas, internetinių projektų vystytojas. Siekia, kad skaitytojai gautų tvarią, patikrintą ir naudingą informaciją kiekvieną dieną.

Rodyti visus įrašus