9 mitybos patarimai, kurie padės lengviau kontroliuoti nerimą

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021 19 vasario
  • 0
  • 112 Views
9 mitybos patarimai, kurie padės lengviau kontroliuoti nerimą

Įrodyta, jog nemažai žmonių, patirdami nerimą ar stresą, linksta save „raminti“ maistu, kuris dažniausiai nebūna palankus sveikatai. Tokiu atveju, verta tuo pasinaudoti ir rinktis tuos produktus, kurie išties gali pagerinti nuotaiką. Food.ndtv.com išskyrė 9 mitybos patarimus, kurie padės natūraliu būdu suvaldyti nerimą.

Rinkitės sudėtinius angliavandenius

Skirtingai negu paprastieji angliavandeniai, sudėtiniai angliavandeniai organizmą aprūpina energija palaipsniui, todėl juos vartojant išvengiama staigaus energijos antplūdžio ir jį lydinčio nuosmukio. Be to, angliavandeniai skatina serotonino („laimės hormono“) išsiskyrimą smegenyse. Pasistenkite su kiekvienu valgymu vartoti daržovių, kruopų ar visagrūdžių gaminių.

Kasdien – citrusinių vaisių

Citrusiniai vaisiai yra pagrindinis šaltinis vitamino C, kuris teigiamai veikia nuotaiką ir savijautą. Įrodyta, jog vitaminas C sumažina fizinį ir psichologinį stresą, kadangi reguliuoja kortizolio (streso hormono) lygį.

Daugiau magnio šaltinių

Magnis slopina nerimą ir uždegimą organizme, kuris pasireiškia kaip šalutinis nerimo poveikis. Žaliosios lapinės daržovės yra geriausias magnio šaltinis, taip pat jo gausūs avokadai, pupeles, bananai.

Daugiau cinko šaltinių

Cinkas – dar vienas mineralas, padedantis organizmui kovoti su stresu. Cinkas užtikrina sveiką nervų sistemos ir klajoklinio nervo (kuris jungia smegenis su likusiu kūnu) būklę. Cinko gausūs anakardžiai, vištiena, kiaušiniai.

Nepamirškite omega-3 riebiųjų rūgščių

Omega-3 riebiosios rūgštys apsaugo nuo oksidacinio streso ir gerina smegenų funkcijas, kurios padeda kontroliuoti nerimą. Riebios žuvys, graikiniai riešutai, linų sėmenys yra puikūs omega-3 šaltiniai.

Gerkite arbatų

Ramunėlių, valerijono šaknų ir kitos raminančios žolelių arbatos atpalaiduoja, mažina stresą, gerina miego kokybę. Žalioji arbata taip pat teigiamai veikia nervų sistemą, kadangi joje gausu antioksidantų.

Pasimėgaukite kava ir šokoladu

Šokoladas, kuriame yra nuo 70 proc. kakavos, turi daug flavanoidų, kurie gerina kraujotaką ir sumažina stresą. Kavos pupelėse taip pat gausu antioksidantų ir energiją suteikiančio, nuotaiką keliančio kofeino. Tačiau svarbu šiuos produktus vartoti saikingai, pirmoje dienos pusėje.

Ciberžolė

Ciberžolė dėl joje esančio kurkumino tūkstantmečiais naudota streso ir depresijos gydymui. Įrodyta, jog kurkuminas skatina serotonino ir dopamino išsiskyrimą.

Azijinė centelė ir ašvaganda

Pagal ajurvedą, azijinė centelė tonizuoja nervų sistemą, o ašvaganda mažina kortizolio lygį ir padeda organizmui prisitaikyti prie stresorių. Abi šios žolelės rytų medicinoje tūkstantmečiais naudotos kaip vienos efektyviausių nerimą ir depresiją mažinančių natūralių medikamentų.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū