6 tėvų klaidos, žlugdančios sveikus vaikų mitybos įpročius

  • Autorius: Guostė B.
  • 2020, Gruodžio 11d.
  • 0
  • 217 Views
6 tėvų klaidos, žlugdančios sveikus vaikų mitybos įpročius

Su amžiumi vaikams maistas tampa labiau ne alkio numalšinimo, o nepriklausomumo įtvirtinimo ir socializacijos, įrankiu. Neretai dėl to tėvai mitybos klausimu pradeda nuolaidžiauti vaikams ar naudoti specifines derybų taktikas, kurios nesąmoningai žlugdo vaikų sveikos mitybos įpročius. Išskiriami 6 būdai, kaip tėvai trukdo ugdyti sveikus vaikų mitybos įpročius.

1. Kantrumo stoka

Tyrimai rodo, kad dažniausiai nuo dvidešimties mėnesių iki 5-7 metų amžiaus vaikai būna itin išrankūs maistui. Dažniausiai vaiką reikia supažindinti su nauju maisto produktu iki 8-10 kartų, kad jis jį pamėgtų. Tuo tarpu neretai tėvai, kartą pasiūlę vaikui tam tikro produkto ir sulaukę neigiamo atsakymo, nuleidžia rankas.

Pavyzdžiui, jei norite, kad vaikas pamėgtų brokolius, į vaiko mėgstamus patiekalus bent keletą kartų per savaitę įtraukite brokolių, pagamintų skirtingas būdais, pvz. vieną kartą patiekite brokolius virtus ir smulkintus, o kitą kartą – sutrintus, formuokite iš jų įdomias figūras. Ar vaikas pamėgs naują produktą, priklausys ir nuo jūsų išradingumo bendraujant su vaiku bei.

2. Netinkamas požiūris

Kai mes galvojame, kad mūsų vaikas mėgsta tik keptus vištienos gabalėlius su pomidoru padažu ir nemėgsta špinatų, tai ir tampa realybe, kadangi nesąmoningai nenorime suprasti, kad skiriant dėmesio, didelė tikimybė, jog vaikas pamėgtų špinatus. Tiesa ta, jog vaikai gali pamėgti įvairiausius produktus – viskas priklauso nuo jų patiekimo ir pačių tėvų pasiryžimo.

3. Sveiko maisto nuvertinimas

„Jei pabaigsi valgyti daržoves, gausi saldainį“. Jei iš pirmo žvilgsnio tokios frazės gali skambėti kaip puikus sprendimas, išties jos nuvertina sveiką maistą vaiko akyse ir sukuria įspūdį, kad sveikas maistas nėra skanus.

Vertėtų neutralizuoti saldumynus kaip kažką ypatingo ir informuoti vaiką, kad desertas tam tikru metu bus patiekiamas visiems, nepaisant to, ar jis valgys daržoves, ar ne.

4. Pasidavimas

Jei ruošite vaikui atskirus patiekalus vien dėl to, kad jis nevalgo šeimai patiekiamo sveiko maisto, jūs ne tik sugaišite savo laiką, bet ir neišmokysite vaiko sveikų mitybos įpročių. Nepasiduokite vaiko įnoriams valgyti blynelius, jei visai šeimai verdate košę. Verčiau iš anksto tarkitės su vaiku, kad atrastumėte bendrą kompromisą.

5. Sveikų maisto produktų „slėpimas“

Jei be vaiko žinios į makaronus pridėsite įvairiausių daržovių, kurių jis nemėgsta, sukelsite nepasitikėjimą ir dar labiau atstumsite vaiko norą maitintis sveikai. Nuo pat mažens vaiką reikia supažindinti su sveikais maisto produktais: pasakokite apie daržoves ir kokios jos maistingos, rodykite, kaip jas gaminate, kaip skanu jas valgyti, įvardinkite, kad vaikas galės būti sveikas, laimingas ir žaismingas tik valgydamas sveiką maistą, turintį tinkamus vitaminus ir mikroelementus.

6. Nesilaikymas sveikos mitybos įpročių

Jei tėvai patys reguliariai valgo saldumynus, o namų lentynose pilna sveikatai nepalankaus maisto, mažai tikėtina, kad vaikas maitinsis kitaip. Jei norite išugdyti sveikus vaiko mitybos įpročius, turite jų patys laikytis ir parduotuvėje su vaiku rinktis būtent sveikatai palankius produktus.