6 inkstų gydytojo (nefrologo) patarimai 2021-iesiems

6 inkstų gydytojo (nefrologo) patarimai 2021-iesiems

2020 metai mums dar kartą priminė, kaip svarbu rūpintis sveikata. Galbūt atėjus 2021-iesiems, atidesnis dėmesys savo sveikatai daugeliui mūsų gali tapti vienu iš pagrindinių naujametinių pažadų? Šįkart pakalbėkime apie tai, kodėl svarbu rūpintis inkstų sveikata.

Inkstai atlieka keletą funkcijų

Indijoje dirbantis gydytojas nefrologas dr. Bishwaranjan Mohanty primena, kad inkstai dalyvauja organizmo medžiagų apykaitoje, palaiko organizmo homeostazę, šalina toksines medžiagas ir gamina hormonus. Tinkamai rūpinantis savo inkstais galime išvengti ir tokių ligų kaip inkstų nepakankamumas. Tyrimais įrodyta, kad sergantieji inkstų funkcijos nepakankamumu dažniau patiria insultą ir infarktą.

Anot daktaro, žmonės turėtų rūpintis savo inkstų sveikata lygiai taip pat, kaip ir kitais vidaus organais. Jis išskyrė 6 patarimus, kuriais vadovaujantis užtikrinsime sveiką inkstų funkcionavimą.

💦 Palaikykite optimalų vandens kiekį organizme

Dažnai žmonės neišgeria pakankamo kiekio vandens, tačiau perteklinis jo suvartojimas inkstams – taip pat ne į naudą. Stebėkite savo šlapimą: jei jis šviesiai gelsvos arba bespalvės spalvos, vadinasi, organizmui vandens netrūksta.

🥑 Sveikiau maitinkitės

Aukštas kraujospūdis ar cukrinis diabetas yra vieni iš rizikos veiksnių inkstų ligoms. Stenkitės vengti daug druskos ir cholesterolio turinčių maisto produktų, daugiau vartoti augalinio maisto.

🏃 Mankštinkitės

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda išlaikyti optimalų kūno svorį, mažina diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymo riziką. Jūsų inkstai „padėkos“ už kiekvieną prakaito lašelį. Svarbu nepersistengti!

🚭 Venkite kenksmingų medžiagų

Inkstai iš kraujo pašalina įvairias kenksmingas medžiagas: alkoholį, nikotiną, medikamentus. Stenkitės nepiktnaudžiauti alkoholiu, nikotinu ar įvairiais medikamentais. Vartokite tik tuos vaistus, kuriuos jums paskyrė medikai. Įvairius negalavimus galima slopinti ir natūraliomis priemonėmis (pavyzdžiui, kosulį – žolelių arbatomis).

❗ Įsivertinkite jums būdingus rizikos faktorius

Vieni žmonės yra labiau linkę į inkstų ligas negu kiti, todėl vieniems inkstų būkle rūpintis reikia dar atidžiau. Be išvardytų faktorių, kaip cukrinis diabetas ir aukštas kraujospūdis, daugiau dėmesio inkstų sveikatai turėtų skirti sergantys širdies ligomis, nutukimu, rūkantys, vyresnio amžiaus žmonės ar turintys genetinį polinkį.

👨‍⚕️ Apsilankykite pas medikus

Inkstų nepakankamumas ne veltui vadinamas „tyliuoju žudiku“, kadangi kol pasireiškia pirmieji inkstų ligos simptomai, žmogus jau gali būti praradęs apie 90 proc. inkstų funkcijų. Ankstyvoji diagnostika gelbėja gyvybes – pagal galimybes reguliariai lankykitės pas medikus ir išsitirkite savo būklę.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū