5 patarimai geresnei skydliaukės veiklai užtikrinti

5 patarimai kaip išvengti skydliaukės problemų ir pagerinti jos veiklą

Skydliaukė yra drugelio formos liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Skydliaukė išskiria hormonus, veikiančius organizmo metabolizmą (medžiagų apykaitą), nuo kurio priklauso energijos panaudojimas kūne.

Skydliaukės funkcijos sutrikimai gali sukelti įvairiausių rizikų sveikatai. Siekiant išvengti skydliaukės problemų, itin svarbu palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Lygiai taip pat gyvenimo būdo korekcijos gali padėti pasireiškus skydliaukės funkcijos pablogėjimui.

Indijos mitybos specialistė Munmun Ganeriwala savo Instagram paskyroje pasidalijo 5 patarimais, kurie padeda pagerinti skydliaukės funkciją ir išlaikyti optimalų kūno svorį:

Venkite perdirbtų, „greito maisto“ produktų

Įvairių sausainių, traškučių ir kitų perdirbtų maisto produktų sudėtyje yra daug natrio, druskų ir konservantų, kurie sutrikdo kalio ir natrio pusiausvyrą kūno ląstelėse.

Į racioną įtraukite viso grūdo produktų

Viso grūdo gaminiai (pavyzdžiui, duona ar makaronai iš visagrūdžių miltų) turi daug skaidulų, sveikųjų angliavandenių ir jodo. Adekvatus jodo kiekis yra būtinas skydliaukės hormonų sintezei.

Aprūpinkite organizmą vitaminu D

Vitamino D trūkumas yra siejamas su skydliaukės veiklos sutrikimais. Jei saulėtomis dienomis organizmas gali įsisavinti reikalingą vitamino D kiekį iš saulės, tai šaltuoju metų laiku daugeliui pasireiškia vit.D stoka. Kadangi vit.D yra riebaluose tirpus vitaminas, į kasdienį racioną svarbu įtraukti sveikųjų riebalų, esant poreikiui – vartoti vit.D papildų.

Užtikrinkite pakankamą baltymų kiekį

Kadangi jodas organizme jungiasi kartu su baltymu tirozinu, kad skatintų skydliaukės hormonų gamybą, labai svarbu kasdienėje mityboje užtikrinti pakankamą baltymų kiekį. Į racioną įtraukite varškės, sūrio, riešutų, kiaušinių, mėsos, žuvies, ankštinių daržovių.

Sportuokite

Tiek hipertirozė (per didelis skydliaukės aktyvumas), tiek hipotirozė (skydliaukės funkcijos susilpnėjimas) yra siejamos su sumažėjusiu kaulų mineralų tankiu, dėl kurio padidėja kaulų lūžių, osteoporozės ir sąnarių skausmų rizika. Kad to išvengtumėte, svarbu palaikyti fizinį aktyvumą.

Reguliarios jėgos treniruotės padeda padidinti kaulų mineralų tankį, sustiprina raumenų ir kaulų sistemą. Kardio pratimai (pavyzdžiui, plaukimas, važiavimas dviračiu) padeda deginti kūno riebalus, nesuteikiant apkrovos sąnariams. Jogos užsiėmimai padeda subalansuoti kūną.

Naujienos iš interneto
Naudojame slapukus (angl. cookies), geros naudojimosi patirties svetaine vardan.
Ok, ačiū