3 maisto papildai, kurie gali būti žalingi širdies veiklai

  • Autorius: Guostė B.
  • 2021, Vasario 4d.
  • 0
  • 1596 Views
3 maisto papildai, kurie gali būti žalingi širdies veiklai

Sveikos širdies būklės palaikymui svarbi tinkama mityba, optimalus fizinis aktyvumas, gebėjimas valdyti stresą ir daug kitų veiksnių.

Nors maisto papildai širdžiai gali atrodyti kaip vienas iš širdį stiprinančių būdų, sergantys širdies ligomis ar vartojantys širdies veiklai skirtus medikamentus šiuo klausimu turėtų išlikti atsargūs.

Visais atvejais prieš maisto papildų vartojimą svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju, kadangi maisto papildai dažnai parduodami be atsakingų institucijų įvertinimo, neįvertinus jų sąveikos su receptiniais medikamentais.

Health.harvard.edu išskyrė 3 maisto papildus, kurių itin svarbu vengti sergantiems širdies ligomis ar vartojantiems širdies veiklai skirtus vaistus.

1. Raudonieji mieliniai ryžiai

Raudonieji mieliniai ryžiai yra pagaminti iš mielių, augančių ant baltųjų ryžių, rūšies. Raudonųjų mielinių ryžių papildų sudėtyje randamas monakolinas K, kuris yra panašus į lovastatiną – cholesterolį mažinantį vaistą.

Nedidelės apimties tyrimai rodo, kad maisto papildai, turintys didelius kiekius monakolino K, gali būti veiksmingi žmonėms, kurie netoleruoja statinų (cholesterolį mažinančių) vaistų klasės. Dažniausiai vartotojas negali žinoti, koks kiekis monakolino K yra papilduose.

„Monakolino K kiekis papilduose gali stipriai varijuoti, kartais atitikdamas receptinius vaistus. Jeigu pacientas nevartoja statinų klasės vaistų, monakolinas K nebus žalingas, tačiau jei yra vartojama šių medžiagų kombinacija, tai gali sukelti raumenų skausmą, lūžius ar pažeisti kitas organizmo sistemas“, – perspėjo Harvardo medicinos mokyklos profesorius dr. Pieteris Cohenas.

2. L-argininas

L-argininas yra amino rūgštis ir azoto oksido (molekulės, kuri atpalaiduoja ir praplečia kraujagysles) statybinė medžiaga. L-arginino papildai yra parduodami kaip gerinantys kraujotaką, mažinantys kraujo spaudimą, skatinantys erekciją.

Žmonės, sergantys širdies ligomis, turėtų vengti l-arginino vartojimo. Studija, kurios metu buvo tiriamas l-arginino poveikis širdies smūgį išgyvenusiems pacientams, buvo nutraukta, kadangi šeši tiriamieji vartoję l-arginino papildus – mirė.

L-argininas gali per stipriai sumažinti kraujo spaudimą, jei žmogus jau vartoja kraujospūdį mažinančius preparatus. Jei žmogus vartoja kraują skystinančius vaistus, l-argininas gali padidinti kraujavimo riziką. Jei yra vartojami AFK inhibitoriai, l-arginino papildai gali sąlygoti kalio kiekio kraujyje padidėjimą.

3. Česnako papildai

Česnako kapsulės yra reklamuojamos kaip mažinančios cholesterolį ir kraujo spaudimą. Tuo tarpu moksliniai tyrimai apie česnako poveikį cholesteroliui yra nevienareikšmiški, nepriklausomai ar papildų sudėtyje yra šviežio česnako, džiovinto česnako miltelių ar sendinto česnako ekstrakto. Mažos apimties studijos rodo, kad česnako papildai gali šiek tiek sumažinti kraujospūdį.

Česnako papildai gali padidinti tam tikrų širdies veiklai skirtų medikamentų poveikį. Jei vartojate kraują skystinančius, cholesterolį mažinančius ar kraujospūdį didinančius vaistus – venkite česnako papildų.